інформаційно-аналітичний портал Українського агентства фінансового розвитку
на головну
Депозитарно-трастова і клірингова установа США

Важливим інфраструктурним інститутом на американському фінансовому ринку є депозитарно-трастова і клірингова компанія (Depository Trust & Clearing Corporation, DTCC) була заснована у 1999 році як холдингова компанія і сьогодні володіє акціями кількох організацій, які займаються клірингом, розрахунками й наданням фінансової інформації. Поряд з Thonpson Financial, вона є співвласником компанії Omgeo.
На даний час до складу DTCC входять 6 діючих дочірніх компаній:
• Depository Trust Company (DTC);
• National Securities Clearing Corporation (NSCC);
• Fixed Income Clearing Corporation (FICC);
• DTCC Deriv / SERV LLC;
• DTCC Solutions LLC;
• European Central Counterparty Ltd. (EuroCCP).

Акціонери і управління

До ради директорів DTCC входить дев’ятнадцять чоловік, п’ятнадцять із яких представляють учасників, а двоє призначаються привілейованими акціонерами: National Association of Securities Dealers (NASD) і New York Stock Exchange (NYSE).

Решта двоє членів ради директорів - голова і головний виконавчий директор, а також президент і головний операційний директор. Оскільки власниками DTCC є учасники, компанія надає послуги за собівартістю.

Нормативно-правова база

DTC, NSCC і FICC мають найвищий кредитний рейтинг Standard & Poor - ААА/А-1+. Усі надані цими компаніями послуги регулюються Комісією з цінних паперів і бірж США (SEC) згідно з Розділом 17А поправок до Закону «Про цінні папери» 1975 року, які внесли зміни до Закону «Про цінні папери і біржі» 1934 року. DTC входить у Федеральну резервну систему США і є трастовою компанією з обмеженими цілями, відповідно до банківського законодавства Нью-Йорка.

EuroCCP, що знаходиться в Лондоні, отримав статус визнаної клірингової палати в березні 2008 року.

Послуги, що надаються

Кожна дочірня компанія обслуговує окремий сегмент і приймає на себе певні ризики. Дочірні компанії DTCC надають послуги клірингу, розрахунків та інформаційні послуги з цінних паперів, корпоративних, муніципальних і державних боргових зобов’язань, іпотечних облігацій федеральних агентств, інструментів грошового ринку, позабіржових похідних інструментів, фондів взаємних інвестицій і страхових операцій.

DTC пропонує фінансовим посередникам (які, в свою чергу, ведуть рахунки власних клієнтів) як депозитарні послуги, так і послуги з обслуговування активів. На сьогоднішній день DTC обслуговує більше 3,5 млн. випусків цінних паперів загальною вартістю 40 трлн. дол. США. У 2007 році DTCC забезпечила розрахунок угод з цінними паперами на суму понад 1,86 квдрлн. дол. США. Більше того, спільний проект DTCC і Thomson Financial - компанія Omgeo - відіграє ключову роль в обробці результатів торгів та надання інформації інвестиційним керуючим, брокерам-дилерам і банкам-кастодіанам по всьому світу.

Основні ініціативи

У 2007 році компанія EuroCCP була обрана для забезпечення клірингу та розрахунків на загальноєвропейському багатосторонньому торговому майданчику Turquoise, створенням якого займається консорціум дев’яти найбільших інвестиційних банків. Між EuroCCP і Turquoise був укладений договір, і зараз ведуться переговори з обслуговування EuroCCP інших багатосторонніх торговельних майданчиків.

Компанія FICC запускає послугу центрального контрагента з цінних паперів американських агентств, забезпеченим пулом іпотек.

Компанія ID-Net (спільний проект DTC і Omgeo) очікує дозволу на початок професійної діяльності від Комісії з цінних паперів та бірж США. Її створення допоможе дилерам скоротити витрати, пов’язані з поставкою цінних паперів та наданням звітів.

Компанія Deriv/SERV LLC, яка обслуговує світовий ринок позабіржових похідних фінансових інструментів, вже надає понад 90% світової кількості автоматичних підтверджень з кредитно-дефолтних свопів, а також посилює свої позиції за свопами процентних ставок і вторинними цінними паперами. Сховище інформації про угоди визначає порядок виконання контрактів протягом усього терміну дії. В кінці 2007 року DTCC і CLS Bank International запустили єдину автоматизовану послугу централізованих позабіржових розрахунків, яка забезпечує обчислення, взаємозалік і розрахунки між контрагентами за двосторонніми договорами.

У сфері управління добробутом DTCC запустила нову послугу з автоматизації підтримки керованих рахунків. До планів входив початок надання послуги, що дозволяє автоматизувати обробку альтернативних інвестиційних продуктів. DTCC має 20-річний досвід обробки угод із взаємними фондами через систему Fund/SERV, яка використовується для роботи як із міжнародними, так і з американськими фондами.

Було офіційно оголошено про вихід нового пакету послуг Loan/SERV, який забезпечить автоматизовану підтримку синдикованих позик. Послуга DTCC Global Corporate Action Validation Service зараз працює по всьому світу, операційні відділення були відкриті в Лондоні, Шанхаї та Нью-Йорку.

Міжнародні послуги

NSCC і DTC співпрацювали з NYSE Euronext з питання створення трансатлантичної біржі. Крім забезпечення можливості крос-лістингу та ведення вже налагодженої торговельної діяльності, DICC вдалося реалізувати серйозні нормативні зміни, що дозволяють обслуговувати неамериканські цінні папери і проводити розрахунки по них у бездокументарній формі.

DTC має рахунки в Canadian Depository for Securities Ltd., Clearstream Banking Frankfurt і SegalnterSettle. Було заплановано узгодження з SEC питання про відкриття рахунку в Euroclear Bank. На даний час 14 неамериканських депозитаріїв мають рахунки безпосередньо в DTC, а багато інших обслуговуються через банки-кастодіани. DTCC також підписала меморандум про взаєморозуміння з дев’ятьма азіатськими організаціями, що забезпечують ринкову інфраструктуру.

© 2003-2010  Українське агентство фінансового розвитку Дизайн та розробка порталу
студія web-дизайну "Золота рибка"