інформаційно-аналітичний портал Українського агентства фінансового розвитку
на головну
Інвестиційні помилки, яких варто уникати

Аналітики намагаються знайти відповідь на питання, чи є нинішні злети і падіння основних індексів передбачуваною корекцією, чи ж настає крах інвесторів? Ніхто не знає цього, напевно, визнають вони. Однак, якщо інвестору вдасться уникнути шести інвестиційних помилок, він, швидше за все, подолає кризу.

Фатальними помилками інвесторів аналітики називають:
1. Паніку через коливання біржі;
2. Реагування на щоденні економічні новини;
3. Відмовлення від покупок у період спаду;
4. Спробу синхронізуватися з біржею за часом;
5. Не збереження адекватного розподілу активів;
6. Відмовлення від своєї інвестиційної стратегії.
Помилка 1. Паніка через коливання біржі
«Флуктуації біржі є природним елементом економічного циклу, - повідомляють експерти Francіs Fіnancіal з Нью-Йорку. - Коли починається спад, здається логічним забрати свої гроші і піти додому, однак перш ніж зробити це, можливо, є сенс подумати про свої довгострокові цілі, пов'язані з цими грошима».
Спади і навіть рецесія поєднуються у вільній економіці. Але сьогодні вони стали менш тривалими і гострими, ніж у минулому. За даними Ned Davіs Research, після Другої світової війни період зростання американської економіки триває в середньому 57 місяців, а період рецесії - у середньому 10 місяців. За останні 20 років у США не було рецесії, що тривала більше восьми місяців. Усе це наводить на думку, що правила гри дохідного інвестування залишаються незмінними.
«Багато інвесторів продають дешево і купують дорого, тому що приймають інвестиційні рішення під впливом емоцій, - зазначають експерти з Американського інституту дипломованих присяжних бухгалтерів. – Пам’ятайте, ви не втратили гроші, поки не продали цінний папір. Якщо ви вирішили продати, негайно купіть щось інше. Дослідження показують, що доходи від ваших інвестицій радикально знижуються, якщо ви пропускаєте кращі дні на біржі. Ніхто не знає, коли настануть кращі дні, тому не втрачайте гроші».
Помилка 2. Реагування на щоденні економічні новини
«Прагнучи продавати газети й ефірний час, ЗМІ привчають інвесторів чекати економічних показників щодня, - повідомляє керівництво Magnet Іnvestment Group. - Будь це дані про безробіття, коефіцієнт використання виробничих потужностей чи статистика інфляції, у кожному дні є цифра, здатна викликати в інвесторів надлишкову реакцію. Реагувати на щоденні економічні новини безглуздо. Немає кращої інвестиційної стратегії, ніж знайти гарні компанії і тримати їх, дозволяючи грошам зростати".
Помилка 3. Відмовлення від покупок у період спаду
Деякі найбільш успішні інвестори збагатилися, купуючи, коли усі продають. Але зробити це нелегко. Продовження інвестування під час спадів для багатьох з нас може виявитися надмірним психологічним навантаженням. Однак існує система, що дозволяє практично кожному користуватися з можливостей, що відкриваються. Вона називається нарощуванням капіталовкладень шляхом інвестування фіксованої суми в доларах через однакові проміжки часу.
Витрачайте фіксовану суму в доларах раз на місяць чи раз у квартал на конкретну інвестицію або частину портфеля не залежно від підвищення і зниження цін акцій. Дотримуючись цієї моделі, ви купите більше акцій, коли ціна низька, і менше акцій, коли ціна висока.
Помилка 4. Спроба синхронізуватися з біржею за часом
Краще інвестувати регулярно, не оглядаючись на стан економіки в цілому і напрямок руху фондової біржі. Спроба вибрати найкращий час для покупки конкретних акцій рідко буває ефективною.
Чекати, поки акції досягнуть "дна", щоб купити, чи "стелі", щоб продати, - програшно для інвесторів. Обирайте акції чи пайові інвестиційні фонди, які ви купуєте, тільки на основі фундаментальних показників.
Помилка 5. Не збереження адекватного розподілу активів
Якщо існує пункт, по якому у фінансових консультантів немає розбіжностей, то це необхідність зберігати розподіл активів, адекватний вашим конкретним обставинам. Йдеться про поділ інвестованих активів між акціями, облігаціями і готівкою.
Пропорції компонентів цієї диверсифікованості в конкретний момент життя конкретної людини залежатимуть від таких факторів як вік і толерантність до ризику.
Розподіливши активи адекватно своїм обставинам, важливо перевіряти баланс хоча б раз у рік. Якщо ціна акцій підвищується або знижується, їхня частка, визначена інвестором, зміниться. Якщо вартість акцій виросла, частину з них можна продати, щоб відновити первинний баланс. Якщо вартість упала, можливо, є сенс перетворити частину готівки в акції.
Помилка 6. Відмовлення від своєї інвестиційної стратегії
Створення власного плану і його дотримання при будь-якій ситуації на біржі – це спосіб максимізувати прибуток. У силу людської природи середньому інвестору важко дотримуватись своєї інвестиційної стратегії, не піддаючись емоціям. Іноді це страх, іноді проста жадібність. У будь-якому випадку, вплив емоцій на інвестиційні рішення може зашкодити фінансовому майбутньому.
© 2003-2009  Українське агентство фінансового розвитку Дизайн та розробка порталу
студія web-дизайну "Золота рибка"