інформаційно-аналітичний портал Українського агентства фінансового розвитку
на головну
Як зберегти кошти в умовах падіння долара

За прогнозами провідного фінансового експерта і екс-голови Федеральної резервної системи США Алана Грінспена, курс долара може надалі знижуватись, оскільки управляючі міжнародними резервами навряд чи збільшуватимуть вкладення в американську валюту, поки зберігається дефіцит платіжного балансу США.
Аналітики називають однією з причин падіння долара переведення країнами ОПЕК частини своїх резервів з доларів у євро і йену.
В управлінні активами є певні правила. Вони вказують на те, що треба зробити зважений кошик, і в ньому зрозуміло, якщо об'єктивно курс євро зміцнюється, і ієна почала підвищуватися, то, звичайно, операції треба проводити в цій валюті. Був би юань, наприклад, більш конвертований, було б усе в юанях. Але можливості такої немає.
З іншого боку, і Центробанк РФ частково зберігає свої активи в євро, що підвищується. Зрозуміло, що підсумком буде посилення тенденцій зниження курсу долара. Американцям це дуже зручно, тому що вони фактично друкують долари, і чим більше вони їх випустять, тим краще для економіки США.
На них відображається падіння долара, але в позитивному плані: американські товари на ринку стають більш конкурентноздатними. А оскільки в них товари переважно у високотехнологічних галузях, це означає, що вони отримують вищий прибуток.
Отже, кошти треба зберігати в трьох валютах: у національній, доларах і євро, тому що це забезпечить захист за будь-яких обставин. Однак треба мати на увазі, що заощадження грошей - це операція, протилежна їх збільшенню. Тобто управління активами не передбачає одержання прибутку, воно передбачає запобігання знеціненню. До заощадження так і треба ставитися.
Інша справа, якщо є бажання спрямувати частину активів на одержання прибутку. У цьому випадку розмір їх (за законами раціонального портфеля) не може бути більше 15-20% сукупних активів, які має певна особа.


© 2003-2009  Українське агентство фінансового розвитку Дизайн та розробка порталу
студія web-дизайну "Золота рибка"