інформаційно-аналітичний портал Українського агентства фінансового розвитку
на головну
Скупість як передумова фінансового успіху чи дивацтво

Президент Всесвітнього банку Пол Вулфовіц нещодавно став особою, яку найчастіше згадують у пресі. 63-річний американець привернув до себе увагу після неприємного випадку, що трапився з ним під час візиту до Туреччини. Перебуваючи в місті Едірне, пан Вулфовіц відвідав мечеть. За традицією відомому банкіру довелося зняти взуття. Виходячи з мечеті, фінансист трохи затримався, що дозволило репортерам сфотографувати його ноги. На подив журналісти побачили... великі пальці Вулфовіца, що стирчали з дірок у носках!
Утім, президент Всесвітнього банку з його драними носками - далеко не одиничний приклад прояву жадібності багатими і впливовими людьми. Якщо вірити дослідженню, проведеному журналом "Форбс", кожен четвертий американський мільйонер носить туфлі не дорожче 100 доларів. Кожен десятий ніколи не заплатить за свій костюм понад 200 доларів. Лише 30% мільйонерів у США мають нові автомобілі і 50% заокеанських багатіїв готові викласти за наручний годинник понад 250 доларів.
У Європі скупих товстосумів теж вистачає. Слава головного британського скупердяя закріпилася за королем нерухомості, 61-річним мультимільйонером Ніколасом фон Хоогстратеном (159-е місце у списку найбагатших людей у Великій Британії, майно оцінюється у 800 мільйонів доларів), який висушує використані пакетики чаю, а потім заварює їх ще раз.
Не можна не згадати про скупість найбагатшого громадянина Швеції. Засновник компанії "ІKEA" Інгвар Кампард (зараз йому 80 років, майно - 28 мільярдів доларів) їздить на 15-річному "Вольво", літає тільки економом-класом, змушує своїх підлеглих друкувати на папері з обох боків, а сам купує різдвяні листівки і подарунки на розпродажах. Єдине, на що Кампард нещодавно не шкодував грошей, - це спиртне. Мільярдер був змушений зізнатися, що страждає алкоголізмом. Проте, останнім часом він стверджує, що вже навчився контролювати свою ваду.
Надзвичайно невибагливий у побуті й Уоррен Баффетт, який посідає друге місце в списку найбагатших людей планети за версією журналу "Форбс". Майно знаменитого американського інвестора оцінюється в 46 мільярдів доларів. Проте він живе в невеликому будинку в передмісті Омахи (штат Небраска), який придбав ще в 1958 році за 31,5 тисячі доларів. Якось, за вимогою дітей, він купив дорогий будинок на узбережжі Тихого океану в Каліфорнії, але ні жити, ні проводити там вільний час так і не зміг. Два з половиною роки тому він продав цю нерухомість. Це здається неймовірним, але в керівника найбільшої у світі інвестиційної компанії немає мобільного телефону, на його робочому столі відсутній комп'ютер.
Проте це не заважає йому робити вдалі вкладення капіталу, власного і клієнтів. Він не любить дорогі ресторани. Уже багато років харчується в одному закладі: "Стейк-хаус Гората". Причому завжди замовляє одну й ту саму страву - стейк на кісточці, який йому подають з тонко нарізаним сірим хлібом і вишневою кока-колою. Мільярдер тривалий час їздив на автомобілі "Лінкольн Таун-Кар", але нещодавно продав його на інтернет-аукціоні eBay, віддавши 73 тисячі 200 доларів на добродійність, а собі придбав "Кадилак-DTS".
Баффетт, який самостійно досяг фінансового успіху, вирішив, що й діти повинні наслідувати його приклад. У нього дочка і два сини, які не одержать гроші батька після його смерті (мільярдеру зараз 76 років). Він обіцяв їм залишити лише невелику частину, якої, на його думку, має вистачити, щоб вони могли жити в достатку до кінця своїх днів. Без зайвої розкоші, скромно, як їхній батько. Проте, Уоррен все-таки має одну слабкість - карти. Він обожнює грати в бридж. За власним зізнанням, проводить за картковим столом не менше 12 годин на тиждень. Грає з постійними партнерами, серед яких найбагатша людина у світі Білл Гейтс.


© 2003-2009  Українське агентство фінансового розвитку Дизайн та розробка порталу
студія web-дизайну "Золота рибка"