інформаційно-аналітичний портал Українського агентства фінансового розвитку
на головну
Акції, що варто купувати у 2008 році: рекомендації аналітиків

В. Міхеєв

Аналітики узагальнили думки провідних експертів з цінних паперів і на їхній основі зробили десять рекомендацій. Суть їх у тому, як підвищити цінність інвестиційного портфеля, скоротити ризики і використовувати з максимальною вигодою нові тенденції на ринку.
Проте експертам не вдалося передбачити головного: чи переважатиме в США тенденція до скорочення витрат споживачів і чи не призведе це до рецесії? Але вже зараз зрозуміло: програшними сьогодні є фінансові структури і компанії, пов'язані з нерухомістю. При цьому бізнес, заснований на промисловому виробництві, енергетиці і високих технологіях, зберіг свої позиції.
Провідний аналітик в галузі стратегічного планування TCW, вважає: "Рецесія - ось що в усіх на думці. На цьому етапі потрібно дивитися в майбутнє, що настане за рецесією і принесе з собою економічне видужання".
Виходячи з нових реалій, потрібно дотримуватися принципово іншої інвестиційної тактики, що відрізняється від усього того, що практикувалося в останні роки. Аналітики сформулювали 10 підказок для інвесторів, куди варто вкласти свої гроші у найближчі 12 місяців, щоб надалі не жалкувати через безглузді капіталовкладення.
1. Державні облігації казначейства США: надійність
Федеральна резервна система США нещодавно знову знизила дисконтну ставку, щоб не допустити скорочення споживчих витрат і ділової активності на ринку нерухомості й у банківській сфері. На думку аналітика з Merrіll Lynch & Co. (MER), в американського Центробанку є достатнє поле для маневру, і тому він не виключає, що дисконтна ставка може бути знижена в 2008 році до 3% і навіть до 2%, перш ніж економіка почне набирати обертів.
Коли знижується дисконтна ставка і падає доходність, то вартість цінних паперів зростає. Купити собі боргові зобов'язання уряду США – це найбільш надійний спосіб зберегти свої гроші.
Виконавчий директор фірми The Economіc Outlook Group, що займається прогнозами, переконаний: якщо економічний ріст сповільниться, багато людей почнуть переводити свої гроші з акцій у казначейські боргові зобов'язання".
2. Лідирують високі технології, енергетика, споживчий сектор і медицина
Якщо не брати до уваги фінансовий сектор і ринок нерухомості, інший бізнес теж має переваги. Експерти рекомендують звертати увагу на компанії, що займаються експортом товарів і послуг в умовах слабкого американського долара: якщо виторг від експорту в країни Євросоюзу обчислюється в євро, то в доларах це ще більше.
Найбільш привабливі для інвестицій компанії, пояснює експерт зі стратегічного планування Bank of Amerіca (BAC), зосереджені в таких галузях, як високі технології, енергетика, споживчий сектор і медицина.
Компанії, на які варто звернути увагу: Abbott Laboratorіes (ABT), Emerson, Johnson & Johnson (JNJ), PepsіCo Іnc. (PEP), Procter & Gamble (PG).
3. Не дрібні і швидкі, а розсудливі й поважні
Якщо колись більш привабливими вважалися порівняно невеликі компанії зі швидким зростанням вартості їхніх акцій, то зараз доцільно зробити вибір на користь компаній з великою капіталізацією. Головний стратег у галузі інвестицій Standard & Poor's, вважає, що в найближчі 12 місяців варто звернути увагу на великі компанії, серед яких називають, наприклад, Іnternatіonal Busіness Machіnes (ІBM).
4. Вірте тим, хто накидає дивіденди
Компанії, що всупереч загальній економічній і ринковій кон'юнктурі збільшують виплату дивідендів, демонструють свою силу і стабільність. Головний фахівець з інвестицій у цінні папери в компанії BlackRock Іnc, вважає, що гарне майбутнє у "великих багатопрофільних компаній із транснаціональним охопленням, які мають достатньо вільних капіталів і збільшують дивіденди".
На думку аналітика, варто виділити таких гігантів, як ExxonMobіl Corp. (XOM), Chevron Corp. (CVX), ІBM, Amerіcan Іnternatіonal Group Іnc. (AІ).
5. Не зациклюйтесь тільки на Америці
Сьогодні Економіка США сповільнює свої темпи росту, тоді як інші їх набирають, говорить головний стратег з інвестицій у Russell Іnvestments. Не зациклюйтесь тільки на США. Менеджер з Federated ІnterContіnental Fund, стверджує, що в інвестиційному плані "з 36 економік на першому місці економіка Франції", але не слід залишати поза увагою й інші країни.
У Франції лідирує нафтовий гігант Total SA (TOT) і телекомунікаційний гігант France Telecom (FTE). У Німеччині варто звернути увагу на BASF, Daіmler AG (DAІ), Deutsche Bank AG (DB). В Італії - на Luxxotіca Group. В Азії – на південнокорейську сталеливарну компанію Posco (PKX) і тайваньську Taіwan Semіconductor Manufacturіng Ltd. (TSM).
6. Час високих технологій
В американських компаній понад 56% продажів високотехнологічних продуктів припадає на зовнішні ринки. Існує попит на більш досконалу продукцію. Провідний аналітик з інвестицій у Zacks.com. зазначає: "чим повільніше розвивається економіка, тим швидше корпорації шукають можливості підвищити продуктивність праці. А це означає інвестиції в програмне забезпечення, сервери, комп'ютери"
Більшість інвестиційних аналітиків у компанії Zacks ставляться оптимістично до компаній, що займаються напівпровідниками, такими як Іntel Corp. (ІNTC), SanDіsk Corp. (SNDK), Natіonal Semіconductor Corp. (NSM), Mіcron Technology Іnc. (MU), Mіcrosoft Corp. (MSFT), Apple Іnc. (AAPL), Hewlett-Packard Co. (HPQ), Oracle Corp. (ORCL), Seagate Technology (STX), Cіtrіx (CTSX).
7. Споживчий кошик нікуди не дінеться
Навіть у найсуворіші часи люди не перестануть купувати собі їжу, напої, побутові товари і ліки. Отже, як стверджують аналітики з Bank of Amerіca, не слід залишати поза увагою такі компанії, як Coca-Cola Co. (KO), Hershey Co. (HSY), Pepsі, Procter & Gamble, Wyeth (WYE), Medtronіc Іnc. (MDT), Abbott Labs, Johnson & Johnson.
8. Промисловці передують
Слабкий долар і зростання прибутку від експорту додають впевненості у завтрашньому дні американським промисловим компаніям, особливо тим, що постачають свою продукцію за кордон. У вигідному становищі знаходяться компанії військово-промислового комплексу. Їх піднімає хвиля витрат на озброєння в усьому світі, і нічого з цим не вдієш.
Аналітики компанії Zacks прогнозують, що в перспективі двозначні цифри приросту доходів зафіксують корпорації General Dynamіcs Corp. (GD), Rockwell Collіns Іnc. (COL), Lockheed Martіn Corp. (LMT), Honeywell Іnternatіonal Іnc. (HON) і Raytheon Co. (RTN).
9. Не залишайте поза увагою енергетиків
Акції нафтових та інших енергетичних компаній були популярні серед інвесторів, але в умовах можливої рецесії і низької дисконтної ставки їхнє лідерство похитнулось. Однак, як і компанії у сфері високих технологій, вони діють у глобальному масштабі і нерідко являють собою багатопрофільний бізнес. Оцінки їхньої привабливості відрізняються. Експерти пропонують звернути увагу на компанії Natіonal Oіlwell Varco Іnc. (NOV), Schlumberger Ltd. (SLB), Occіdental Petroleum Corp. (OXY), Marathon Oіl Corp. (MRO), а також на ExxonMobіl і Chevron.
10. Банківсько-фінансовий сектор: завтра буде краще, ніж сьогодні
Банкіри, страховики, брокери, усі вони засмученні. Однак експерти з TCW вважають, що потрібно дивитися в майбутнє. Нові топ-менеджери, які прийшли до керівництва Cіtіgroup Іnc. (C) і Merrіll Lynch, налаштовані рішуче і готові виправити ситуацію. В І кварталі 2008 року сектор може виявитися в плюсі. Через рік, на їхню думку, усе зміниться на краще.
© 2003-2009  Українське агентство фінансового розвитку Дизайн та розробка порталу
студія web-дизайну "Золота рибка"