інформаційно-аналітичний портал Українського агентства фінансового розвитку
на головну
Що треба знати тим, хто заощаджує євро

Число підроблених євро зростає з кожним днем. В минулому році, за даними Європейського центрального банку, в країнах Євросоюзу було зафіксовано більш ніж півмільйона фальшивих банкнот. Найчастіше шахраї підробляють купюри вартістю в 20, 50 і 100 євро. Власники магазинів, ресторанів та кафе в Нідерландах уже відмовляються приймати банкноти в 100 євро, побоюючись шахрайства. А Нідерландська рада роздрібної торгівлі почала розповсюджувати стікери, які попереджають клієнтів, що вони не можуть розраховуватися стоєвровими банкнотами. Експерти не виключають, що інші країни ЄС візьмуть приклад з Нідерландів - тоді в Європу потрібно буде їздити лише з металевими євро, паперовими десятками або пластиковою карткою.
Фальшивомонетники люблять євро
Незважаючи на зміцнення європейської валюти, використання євро пов’язане з певними проблемами. Так, у багатьох країнах Європи досить складно розраховуватися за товари та послуги великими купюрами вартістю в 200 і 500 євро. Причина проста: у продавців, заправників на АЗС та офіціантів часто не буває здачі з "великого" папірця. Тому ще півроку тому європейцям порадили утримуватися від використання двохсоток і п’ятисоток.
Але є й інша напасть: слабка захищеність паперових євро, про яку фахівці попереджали ще в січні 2002 року, коли готівкові євро тільки увійшли в обіг.
За даними Європейського центрального банку, зараз в обіході знаходиться 9 млрд. євробанкнот. При цьому в минулому році було виявлено 551 тис. фальшивок.
Статистика свідчить, що цей бізнес день у день набирає оберти. Якщо протягом перших півроку функціонування євро було зафіксовано 21 965 підроблених банкнот (до речі, перша фальшивка була виявлена через добу після введення євро), то вже у другому півріччі їхня кількість збільшилася до 145 153. У 2002 році підроблені банкноти були виявлені в Нідерландах, Франції та Німеччині. У минулому році фальшивомонетники перевиконали план більш ніж у три рази.
Нідерланди відмовилися від стоєврових банкнот, на черзі - вся Європа
Тільки в Нідерландах протягом перших десяти місяців 2003 року було зафіксовано 18 тисяч підроблених євробанкнот, а в листопаді-грудні їхня кількість склала 8 тисяч. За підрахунками бельгійських фахівців, у 2001 році підроблених гульденів було на 8% менше.
Напередодні Різдва і Нового 2004 року в Бельгії збільшилися випадки оплати товарів фальшивими купюрами вартістю більше 100 євро.
Саме тому влада Нідерландів першою оголосила бойкот паперовим євро: на днях Нідерландська рада роздрібної торгівлі попередила споживачів про те, що в них не будуть приймати купюри по 100, 200 і 500 євро. Отже, тепер голландці обмежені у виборі платіжних засобів: вони можуть розраховуватися за товари та послуги тільки купюрами вартістю в 5, 10, 20 і 50 євро.
За прогнозами експертів, багато європейських країн можуть взяти за приклад Нідерланди. Введення обмежень з приймання готівкових євро в країнах Євросоюзу можна очікувати в розпал туристичного сезону - тобто вже наприкінці квітня цього року. Тому туристам, які збираються провести відпустку в Європі, треба запастися ходовими банкнотами євро та навчитися розпізнавати фальшивки.
Що треба знати тим, хто зберігає кошти в євро
Втім, уміння розпізнавати підробку знадобиться не лише мандрівникам, але й тим хто воліє зберігати заощадження в готівковій європейській валюті.
Перші фальшивки з'явилися в Україні і в Росії на початку минулого року. А в листопаді 2003 року поліція Болгарії за допомогою колег із ФРН знайшла у своїй країні 13 підпільних майстерень з виготовлення фальшивих євро, які потрапляли до країн СНД.
За даними незалежних джерел, на рахунок підроблених євро в Росії зараз припадає близько 1% від загального обсягу "несправжніх" грошей. Однак ніхто не може гарантувати, що видалені з Європи підроблені євро не потраплять до країн СНД. До зустрічі з ними треба підготуватися.

У справжніх євро папір не гладенький, а шорсткий, до того ж євро різного номіналу і за кольором відрізняються. Особливу увагу варто звертати на краї банкноти. Якщо вони нерівні чи банкнота значно відрізняється за розміром від собі подібних, відразу стає зрозуміло, що це погано розрізана підробка.
Крім того, на фальшивках часто відсутня голограма чи срібна смужка. Чи, якщо ж вона все-таки є, вона може бути не срібною, а синьою.
Як виглядають справжні євро
Банкноти євро оформлені відповідно до архітектурних стилів семи епох європейської історії культури: класичний стиль, романський стиль, готика, Відродження, барокко і рококо, архітектурний стиль сталі та скла, а також сучасна архітектура.
При цьому виділяються певні архітектурні елементи: вікна, ворота (які символізують дух відкритості) і мости (як знак єдності європейських держав). Чим вищий номінал, тим більша банкнота за розміром. Крім того, банкноти відрізняються за кольором: 5 євро – сірого кольору, 10 євро – червоні, 20 євро – сині, 50 євро – жовтогарячі, 100 євро – зелені, 200 євро – жовті і 500 євро – фіолетові.
При певному освітленні банкнот від 50 до 500 євро стають видимими голографічні зображення на фользі: вони проходять по центру. На цих же банкнотах читається номінал купюри і символ євро – напівкругла буква Є з двома паралельними горизонтальними лініями посередині.
Що ж стосується банкнот розміром від 5 до 20 євро, то при зміні освітлення помітна золотаво-блискуча перламутрова смуга. У пробілах смуги позначений символ євро і вартість банкноти. За захисною ниткою, яку видно при розгляданні купюри на світло, можна також прочитати назву валюти (EURO) та число, яке позначає вартість банкноти.
Усі купюри мають водяні знаки: на них у зменшеному вигляді повторюються картинки, присутні на лицьовій стороні купюри, і вартість банкноти. Причому водяні знаки повинні бути розпливчастими.
Але щоб зробити ретельний аналіз справжньості банкнот, потрібно розглядати всю сукупність ознак: якість друку та паперу (вона з чистої бавовни і дуже тонка), наявність усіх захисних знаків і символів.
Фахівці ж за допомогою спеціальних апаратів для перевірки справжньості відрізняють справжні банкноти від підроблених методом світіння ультрафіолетовим променем деяких деталей оформлення лицьового і зворотного боку купюри.
ДОВІДКА
Як перевірити справжність купюр
Помацати. Глибокий друк. Банкноти надруковані на папері особливої текстури, з чистої бавовняної сировини, що робить їх несхожими на долари та карбованці. Деякі елементи видрукувані рельєфно.
Подивитися. Крім водяних знаків, на світлі можна побачити захисну нитку. Якщо піднести до світла, то на банкноті видно темну лінію. При нахилі на купюрах у 5, 10 і 20 євро видно металеву смужку з символом євро і вартістю банкноти.
На банкнотах у 50, 100, 200 і 500 євро видно голограму, на якій позначено номінал і зображення відповідного архітектурного мотиву (вікна, моста чи арки).



                               кредит онлайн на карту срочно і без відказу 24/7   кредит без відмов   мфо   найновіші кредити онлайн
За матеріалами веб. сайту «Газета. ru»
взять кредит онлайн   кредит онлайн на карту без отказа срочно
© 2003-2023  Українське агентство фінансового розвитку