інформаційно-аналітичний портал Українського агентства фінансового розвитку
на головну
Фінансова криза в анекдотах

Уолл-Стріт, ще недавно символ фінансової могутності США, а нині винуватець усіх лих глобальної кризи, що втратила за останні місяці трильйони доларів і тисячі робочих місць, зафіксувала депресію в жартах і анекдотах.

І нехай це сміх крізь сльози, але саме він подає більше надії на стабілізацію, ніж обіцянки уряду.
- "Пішов купив тостер, а до нього безкоштовно додали банк", - популярний жарт у США, де з початку року збанкрутували близько двадцяти фінансових інститутів.
Вирішальною причиною багатьох банкрутств стала паніка. Звичайно, топ-менеджери всіма силами намагалися втримати інвесторів, малюючи картину благополуччя.
- Збори акціонерів. Літній глава банку намагається переконати присутніх, що криза позаду і ринок, нарешті, стабілізувався. У нього просять навести аргументи. "Сорок років тому я продав 500 акцій нашої компанії і купив Ford пікап випуску 1967 року. На минулому тижні я продав ще 500 акцій і знову зміг купити на них Ford пікап, випущений у 1967 році", - відповідає фінансовий бос.
Криза в США почалася влітку минулого року на іпотечному ринку, з того часу ціна на нерухомість у середньому знизилась на 20%. Цілі райони забудови в курортних Майамі і Каліфорнії тепер не можуть знайти покупця.
- "Що не вписується в логічний ланцюжок: сифіліс, герпес, СНІД, кондомініум у Майамі? Відповідь: сифіліс - від нього можна позбутися", - жартують інвестори.
Шестирічний бум на нерухомість підштовхнув американців скуповувати будинки під позикові банківські кредити, повернути які стало неможливо - ціна на нерухомість знизилась, і банки, що затріщали, підняли плаваючі ставки по ризикованих кредитах.
- "Людина приходить у банк і просить іпотечний кредит, кажучи, що не впевнена в тому, що будинок коштує стільки грошей, що вона не має заощаджень і її щойно звільнили з роботи. "Підпишіться тут", - відповідає банківський клерк, протягаючи готовий кредитний договір.
Тепер, коли іпотечна кулька луснула, американці називають це анекдотом, хоча в цьому жарті частині правди вочевидь належить контрольний пакет.
Трудівник Уолл-стріт у часи кризи став популярним персонажем жартів і анекдотів.
- "Скільки потрібно фондових трейдерів, щоб змінити перегорілу лампу? Двоє - один вкручує нову, а другий швиденько заганяє її на біржі, поки CNBC не встигла повідомити, що лампа перегоріла. Скільки потрібно сировинних трейдерів, щоб поміняти згорілу лампу? Анітрохи. Вони не будуть її змінювати, обваливши ціну на темряву в зв'язку з надлишком пропозиції".
- Жінку, яка проходить повз болото, окликає жаба і просить її поцілувати, пояснюючи, що вона - зачарований брокер, який після поцілунку матиме свій колишній вигляд. Американка діловито закидає жабу в сумочку, не цілуючи, і бурмоче - "за жабу, що говорить, зараз дадуть більше, ніж за брокера".
У США вважають, що жадібність менеджменту Уолл-стріт стала однією з причин нинішньої депресії. Прибуток фінансового бізнесу зростав як на дріжджах і в піковому 2007 році перевищив 30% у річному численні.
- Екскурсовод на Манхеттені з гордістю показує іноземним туристам розкішні яхти, пояснюючи, що вони належать фінансистам з Уолл-стріт. "А де стоять яхти, що належать їх клієнтам?", - цікавиться наївний іноземець.
Чимало анекдотів з'явилося на хвилі кризи і про голову Мінфіну Генрі Полсона.
Полсона зустрічає грабіжник і вимагає: "Руки вгору, віддавай усі свої гроші". Полсон обурено відповідає, що він глава Мінфіну США. "Це змінює справу - тоді віддавай усі мої гроші!", - злісно зводить курок гангстер.
Прийнятий з ініціативи Полсона антикризовий пакет для викупу знецінених чи "токсичних", як говорять у США, банківських активів, так і не одержав підтримки серед більшості американців.
- "Китайці продають нам токсичне молоко, токсичні іграшки, токсичні морепродукти і токсичну фарбу. Зате ми їм даємо токсичні активи", - жартують на Уолл-стріт.
Китай - найбільший іноземний інвестор у державні і приватні цінні папери, у тому числі в активи Fannie Mae і Freddi Mac, які рятує керівництво.
Український анекдот про фінансову кризу:
Куме, чули, в Україні буде Євро 2012?
- Клята криза! Ще вчора було 8.50
Російські анекдоти про фінансову кризу:
1. Десятиліття дефолта Росія відзначила з воістину світовим розмахом.
2. Сьогодні, 3 вересня 2010, уперше за півроку на 7 хвилин були відкриті торги на ММВБ. Передбачаючи можливі спекуляції, біржу відкрили вночі. Але і за цей час безвідповідальні брокери, що засиділися, встигли знизити індекси ще на 26% і зникнути в невідомому напрямку.
3. - Батьку, а нас криза торкнеться? – Синку, це олігархів вона торкнеться, а нам – кінець.
5. -Чому ціна нафти у світі падає, а бензину в Україні – зростає? -Напевно, дорожчає те, чим у нас бензин розбавляють.
9. Інтернет-новина про заміну страти іпотекою під 25% річних виявилася чуткою. У міністерстві економічного розвитку сказали, що нововведення прийняте поки що тільки в Нижньогородській області, але в якості експерименту.
10. Міністри на метро, депутати в маршрутці, Прем'єр і Президент на таксі. Деріпаска продає частину Rusal, щоб поїсти в Макдональдсі. Абрамович здає свою яхту для перевезення африканських нелегалів у Європу. Керімов поставив додаткове сидіння на свій велосипед, щоб підвозити Тіну Канделакі в Останкіно. Прохоров і Потанін за їжу співають на дні народження Кіркорова. Микита Михалков знімає весілля на телефон.
Англійські жарти на ту ж тему
Британське видання підготувало список кращих, на думку його редакції, жартів на тему світової фінансової кризи.
1. У чому різниця між інвестиційним банкіром і великою піцою? Така піца ще може прокормити родину з чотирьох осіб.
2. Кредитна криза допомогла мені знову стати на ноги. Банк відібрав мою машину за невиплати по кредиту.
3. Архітектор, хірург і економіст обговорюють створення світу. Хірург говорить: "Ми, хірурги, важливіші за усіх. Бог – хірург, тому що витяг Єву з ребра Адама". Архітектор говорить: "Ні, Бог – архітектор, тому що створив світ за сім днів з хаосу". Економіст говорить: "Ну, а хто придумав хаос?".
4. Чоловік приходить до свого банківського керуючого і говорить: "Я хочу почати малий бізнес. Що мені робити?". "Дуже просто". – відповідає банкір. – "Купіть великий і почекайте".
5. Директор компанії вирішив вручити приз у розмірі 50 фунтів за кращу ідею з порятунку грошей організації від кредитної кризи. Нагороду одержав молодий співробітник, що запропонував скоротити розмір призових до 10 фунтів.
6. На вулиці Лондона пробка. Помітивши поліцейського, один з водіїв запитує його: "Що трапилось?" – Через останні проблеми в економіці прем'єр-міністр впав у депресію, зупинив свою машину посеред вулиці і тепер загрожує облити себе бензином і підпалити. Він непокоїться через те, що ніхто не вірить у його здатність врятувати нас від кризи. Щоб втішити голову уряду ми почали збирати пожертвування.
- І багато вже зібрали?
- Поки близько 40 галонів, але більшість ще продовжують зливати бензин.
7. Ця криза гірше, ніж розлучення. Я уже втратив половину свого майна, але усе ще одружений.
8. Сьогодні ранком банк повернув мені чек з написом "Недостатньо коштів". От тільки не зрозуміло в кого – в банку чи в мене?
9. Виявилося, що гроші вміють розмовляти. Проблема в тому, що вони знають тільки одне слово – "Прощавай!"
© 2003-2009  Українське агентство фінансового розвитку Дизайн та розробка порталу
студія web-дизайну "Золота рибка"