інформаційно-аналітичний портал Українського агентства фінансового розвитку
на головну
Пітер Лінч. Історія успіху

      «Вкладайте гроші в ту компанію, у яку вклав би будь-який дурень – саме тому, що рано чи пізно кожен дурень так і зробить».

Пітер Лінч - один з найвідоміших у світі управляючих взаємними фондами. Він народився в 1944 році.
Вперше Лінч довідався про інвестування у віці 11 років. Потім він навчався в "Бостон Коледж" і в Уортоні, де одержав ступінь MBA. У 1969 році молодого фахівця взяли у компанію "Фіделіті" на посаду дослідника-аналітика, який спеціалізується в галузі металургійної промисловості. У 1974 році він зайняв посаду начальника дослідницького відділу. Коли Пітер Лінч очолив Fіdelіty Magellan Fund у 1978 році, активи фонду складали $20 млн. До 1990 року вони збільшилися до $14 млрд., а сьогодні – перевищують $50 млрд.
Перебуваючи на посаді менеджера найбільшого за всю історію ринку взаємного фонду, Пітер Лінч приділяв багато часу особистому спілкуванню з клієнтами і партнерами. Також значний обсяг роботи він виконував самостійно - призначав по 40-50 зустрічей на місяць і робив кілька десятків дзвінків щодня; при цьому виділяв лише 15 хвилин у рік на аналіз ринку, і стільки ж - на аналіз макроекономічних показників.
Лінч уникав роботи з опціонами і ф’ючерсами, вважаючи, що головне в інвестуванні - спіймати переломний момент у долі кожної компанії. Завдяки Лінчу ринок звернув увагу на таких лідерів зростання, як Dunkіn' Donuts, Pіer 1 Іmports і Тасо Bell. На думку Лінча, кращі результати досягаються саме за рахунок повільного, але стабільного зростання - як акції компаній Chrysler і Stop-n-shop, вартість яких за 15 років виросла в 20 разів.
Відомий вислів Лінча: "Знайте, чим володієте, і вмійте пояснити це дванадцятирічній дитині за хвилину". Він вкладав кошти в "прозорі можливості" і говорив про те, що треба шукати акції для вкладів поруч із власним будинком.
У 46 років Пітер Лінч звільнив посаду управляючого Fіdelіty Magellan Fund і став його віце-президентом. $ 1, інвестований у Fіdelіty Magellan Fund у 1911 році, сьогодні коштує $400.

© 2003-2009  Українське агентство фінансового розвитку Дизайн та розробка порталу
студія web-дизайну "Золота рибка"