інформаційно-аналітичний портал Українського агентства фінансового розвитку
на головну
Керівники збанкрутілих банків та їх сьогодення*

Фред Гудвін (Fred Goodwіn): колишній голова правління банку Royal Bank of Scotland повернувся в Шотландію після літнього відпочинку в Каннах на півдні Франції. Він сподівається, що його пенсія від банку дозволить йому забезпечувати родину, у тому числі дітей шкільного віку, а також розраховує працювати експертом по зв'язках із громадськістю.
Ерік Даніель (Eric Daniels): у цей час продовжує займати пост голови правління Lloyds Bankіng Group, незважаючи на поглинання цього банку HBOS, після якого вже був звільнений голова ради банку Vіctor Blank.
Кен Левіс (Ken Lewis): у квітні Левіс поплатився за своє рішення про злиття банку Bank of Amerіca з Merrіll Lynch у той час, коли потерпів крах Lehman Brothers – акціонери висловили йому свою недовіру, але залишили на посаді голови правління та президента, хоча акціонери продовжують обурюватися й вимагати його відставки, незадоволені виявленими збитками в Merrіll.
Енді Хорнбі (Andy Hornby): колишній голова британського банку HBOS після втрати роботи через чотири місяці розпочав роботу вже як керівник потужної хімічної компанії Allіance Boots. На відміну від Гудвіна, відмовився від одержання соціальних виплат по звільненню.
Уінфред Бічофф (Winfried Bischoff): у віці 68 років залишив свою посаду голови інвестиційного банку Cіtіgroup. Замість того, щоб увійти в список найзаможніших пенсіонерів, він з'явився на іншому березі Атлантики вже на посаді голови іншого проблемного банку – Lloyds Bankіng Group, незважаючи на претензії до нього відносно кризи в Cіtіgroup.
Том Маккіллоп (Tom McKіllop): став жертвою фінансової кризи 2007-2009 рр., спочатку його зняли з посади голови банку RBS після націоналізації банку, а потім вивели із числа директорів корпорації "Брітіш-Петролеум" (BP)
Стів Кроушоу (Steve Crawshaw): колишній голова збанкрутілого іпотечного банку Bradford & Bіngley одержав компенсацію при звільненні в розмірі 1 млн. ф. ст. і вдвічі збільшив свій пенсійний фонд, пішовши на пенсію у віці 47 років через хворобу. Зараз не працює.
Адам Епплгарт (Adam Applegarth): колишній керівник банку Northern Rock працює над підвищенням своєї майстерності як гравця в крикет після звільнення з банку.
Петер Каммінгз (Peter Cummіngs): як голова банку HBOS обвинувачувався у стимулюванні розвитку кредитування, звільнений з багатьох постів у різних компаніях групи HBOS. Зараз переживає важкі часи, навіть був змушений продати за 4 ф. ст. свою віллу на узбережжі Costa del Sol.
Хенк Грінберг (Hank Greenberg): дав згоду на виплату компенсації в розмірі 15 млн. дол. для врегулювання обвинувачень на його адресу, що очолювана ним страхова корпорація завищувала прибуток, через чотири роки, після того як він був звільнений з компанії, на яку працював 38 років. Продовжує очолювати компанію, що утворилася після поділу бізнесу в 2005 р.
Джиммі Кейн (Jіmmy Cayne): колишній керівник банку Bear Stearns, що збанкрутував за шість місяців до краху Lehman Brothers. Його репутація значно постраждала після того, як почали обговорюватися перекручування у звітності банку, що не дозволили передбачити його банкрутство.
Дік Фалд (Dick Fuld): колишній керівник банку Lehman Brothers знову розпочав роботу у квітні 2010 р., очоливши нью-йоркський хеджевий фонд Matrіx Assocіates. Він продав свою квартиру на Манхеттені за 25 млн. дол. До нього висуваються судові претензії за обвинуваченням у краху Lehman штатом New Jersey, що намагається компенсувати 118 млн. дол. збитків від діяльності Фалда та інших колишніх керівників цього інвестиційного банку.
Ральф Ціоффі (Ralph Cioffi) та Меттью Таннін (Matthew Tannin): колишні менеджери хеджевих фондів банку Bear Stearns очікують карного суду над своєю діяльністю. Вони обвинувачуються в підробці та шахрайстві, у тому, що брехали інвесторам про стан своїх фондів, які масштабно фінансували другорядні іпотеки та потерпіли крах у червні 2008 року. Ціоффі продав два із трьох своїх "Фераррі".
Річард Барроуз (Richard Burrows): подив у ділових колах Британії викликало повідомлення про призначення Барроуза головою правління Brіtіsh Amerіcan Tobacco, усього через кілька місяців після звільнення з поста керівника проблемного банку Bank of Іreland. Критики вважають, що Барроуз повинен публічно вибачитися перед акціонерами банку за те, що акції банку різко впали в ціні.

Україна
Денис Горбуненко, колишній голова та співвласник банку "Родовід". Відправлений у відставку після введення тимчасової адміністрації. Останнім часом працював радником при тимчасовому адміністраторі банку "Родовід" С. Щербина, колишнім колегою по банку "Кредитпромбанк". З цінних придбань за роки його роботи в банку "Родовід" колекція сучасних українських художників, що оцінюється приблизно в 500 тис. дол. Д. Горбуненко також підкреслює, що всі картини належать не фонду банку, а безпосередньо його власникові. "Якщо я продам банк, колекція залишиться в мене", – підкреслив він (джерело: http://www.vіche.org/7735/).
С. Щербина зараз перебуває під слідством за обвинуваченням у зловживанні службовим становищем. Раніше С. Щербина очолював збанкрутілий "Трансбанк".
Олександр Солтус: у грудні 2009 р. звільнився з посади голови правління банку "Укрпромбанк" за власним бажанням. До кінця січня його обов'язки виконував фактично головний розпорядник бізнесу банку Володимир Буковинський, котрий потім був відправлений на пенсію.
Голова правління ліквідованого банку "Біг-енергія" Віктор Стеценко після звільнення з посади в 2009 р. працював радником тимчасового адміністратора цього ж банку.
Президент і співвласник банку "Надра" Ігор Гиленко ховається від правосуддя в Росії, маючи громадянство Австралії, продовжуючи займатися підводним плаванням, мабуть, більш безпечним, ніж банківський бізнес.
Співвласник банку Сергій Лагур продовжує успішно займатися тенісним спортом як професіонал, а також нещодавно став співвласником невеликого банку.
Голова Правління банку "Дністер" Роман Тарасюк після звільнення з посади на початку 2009 року зник з поля зору. Його права рука, перший
заступник, Дмитро Жеребило промайнув у ролі учасника зборів засновників існуючого донині пенсійного фонду "Дністер".
Василь Горбаль, власник банку "Укргазбанк" після його націоналізації пішов у політику, ставши губернатором Львівської області. В 2009 році голова правління "Украгазбанку" Вадим Ляшко звільнений з посади, рід його заняття в цей час невідомо.

* Матеріали підготував Г. Бортніков
© 2003-2010  Українське агентство фінансового розвитку Дизайн та розробка порталу
студія web-дизайну "Золота рибка"