інформаційно-аналітичний портал Українського агентства фінансового розвитку
на головну
Герберт Кессон – видатний підприємець та фінансистГерберт Ньютон Кессон народився в Онтаріо 23 вересня 1869 року (помер 4 вересня 1951 року). Його батько, Уеслі Кассон, був священиком, послідовником методизму; мати звали Елізабет Джексон.

Сподіваючись на вивчення філософії, 1890 року Кессон вступив до коледжу Вікторія, але натомість здобув знання з теології. Закінчив коледж у 1892 році.

У двадцять три роки Кессон був висвячений у священнослужителя-методиста, але незабаром був засуджений за єресь і змушений залишити свою посаду. У 1893 році, переїхавши до Бостона, почав кар'єру у видавничій сфері. Він працював у “New York Evening Journal”, а у віці 30 років очолив одну з найвпливовіших газет Нового світу “New York Word”. За свою журналістську кар'єру Кессон мав чимало цікавих зустрічей та знайомств з багатьма видатними людьми, зокрема з екс-президентом Гровером Клівлендом, Гульєльмо Марконі, Миколою Теслою, Томасом Едісоном і Олександром Грехемом Беллом. Згодом Г. Кессон успішно займався бізнесом та літературною діяльністю. Співпрацював у якості економічного і технічного консультанта з такими компаніями, як “Bell Telephone”, “International Harvester”, “Standard Oil”. Автор багатьох книг. Його «Романс сталі» була улюбленою книгою фінансових патріархів американського бізнесу Дж. П. Моргана і Дж. П. Рокфелера, а також «сталевого короля» Америки Ендрю Карнегі. Його вважають основоположником наукового підходу до менеджменту, підприємництва, маркетингу, реклами і бізнесу в цілому.

Кессон володів багатогранним талантом блискучого оратора, глибокого експерта підприємництва і оригінального психолога. Він писав про проблеми психології людського спілкування і про історію техніки. Та передусім Кессон відомий як автор інструктивних, методичних праць із бізнесу.

Кессон вийшов на пенсію 1914 року і переїхав з родиною до Англії. Під час Другої світової Кессон читав лекції з фінансового менеджменту. Він продовжував писати і друкуватися до 1950 року. Помер у м. Норвуд (графство Суррей) 4 вересня 1951 року, невдовзі після лекційного туру в Австралії, Новій Зеландії та Фіджі.

Герберт Ньютон Кессон був генієм у сфері приватного підприємництва. Він консультував найбільші компанії, керував десятками підприємств, на його книгах вчились покоління багатьох провідних менеджерів та фінансистів. Знання таємниць і принципів управління, як виробництвом, так і ринком, дозволило Кессену швидко досягнути вершин у світі бізнесу.

Кессон вчив тверезому веденню фінансових справ, демонструючи приховані причини провалів і втрат бізнесменів. Його принципи, що складають ядро мислення кожного успішного підприємця, непохитні та діють досі. Книги Герберта Кессона «Таємниці бізнесу», «Мистецтво робити гроші», «12 правил поводження з грошима, або Як отримувати прибуток» та багато інших є перлинами світової мудрості у сфері бізнесу і продовжують успішно слугувати сучасним підприємцям і фінансистам.

© 2003-2010  Українське агентство фінансового розвитку Дизайн та розробка порталу
студія web-дизайну "Золота рибка"