інформаційно-аналітичний портал Українського агентства фінансового розвитку
на головну
Кому не варто витрачати гроші на елітні платіжні карткиЯкщо людина носить одяг від модних брендів, а для подорожів за кордон надає перевагу оренді літака, то елітна картка міжнародної платіжної системи не тільки забезпечить відповідний сервіс, а й принесе відчутну користь. А якщо доводиться тільки мріяти про таке життя, то витрати на найпростішу елітну картку – золоту – обернуться марною витратою грошей.

Наймасовішим продуктом карткового VIP-сегмента є золоті картки. Випускають їх практично всі великі банки. Для їх оформлення достатньо мати кошти на оплату річного обслуговування, яке в середньому складає близько $100. У рамках акцій банки на перший рік обслуговування нерідко дають знижку в 50%, а часом видають золоті картки безкоштовно.

Набір привілеїв, пропонованих платіжними системами власникам таких карток, показує, що їх відносять до категорії VIP. У списках торговельних точок, що надають «золоті» знижки, – фірмові салони, бутіки, престижні готелі й ресторани.

В решті випадків переваги для власників золотих карток залежать від банків, дисконтні програми яких у більшості випадків не встановлюють значної різниці між власником класичної картки і золотої. Більшість банків намагаються доповнити престижні картки додатковими послугами: це і привілейоване банківське обслуговування, і страховка для виїжджаючих за кордон, а також консьєрж-послуги. Однак деякі банки-емітенти обмежуються лише випуском престижного пластику.

Чималу користь власники преміальних карток можуть отримати в зарубіжних поїздках. Як правило, власникам золотих карток при виїзді за кордон надається поліс страхової компанії на $50 тис., а також членський пакет міжнародної асоціації авіапасажирів IAPA, що дозволяє користуватися знижками і різними привілеями в готелях і компаніях із прокату автомобілів по всьому світу. Крім того, зазвичай власникові золотої картки видається клубна картка міжнародної програми привілеїв Eqvilibria Club. До послуг членів клубу надається консьєрж-сервіс, запрошення на світські заходи, закритий інтернет-магазин, що дозволяє купувати товари та отримувати послуги за ексклюзивними цінами. Іноді власникам золотої картки надають також міжнародну картку Priority Pass, що дає право доступу до залів першого класу, VIP-залів або бізнес-залів міжнародних аеропортів.

Ширший спектр послуг можуть отримати власники карток категорій Platinum. Наприклад, Visa підключає послугу продовження гарантії на покупки та захист їх від крадіжок під час закордонних поїздок. Гроші повернуть, якщо придбаний товар був викрадений або зіпсований протягом 90 днів із моменту покупки. На низку товарів, куплених по картці, автоматично вдвічі збільшується гарантія виробника і продавця у межах двох років. За такий сервіс банківським клієнтам потрібно викласти додаткові $30-50 на рік за обслуговування картки. При втраті Visa Platinum її відновлять і повернуть власнику протягом доби, а у випадку екстреної необхідності після схвалення банку-емітента нададуть готівку в межах $ 5 тис.

Вершиною преміальних послуг є картки World Signia MasterCard і Visa Infinite. Річна вартість обслуговування таких карток в середньому становить близько $120, іноді банки видають їх безкоштовно своїм найбагатшим клієнтам.

Втім, наявність коштів на річну оплату суперпреміальних карток не дає гарантій, що банк погодиться на оформлення такої картки. Потрібно мати не тільки значний статок, а й відповідну репутацію. В деяких банках платинову картку безкоштовно отримують клієнти, які розмістили більше $10000 на рахунку або в інших інструментах, або ж клієнту private banking чи особі, за яку поручителем виступить юридична особа, котра є корпоративним клієнтом банку. У багатьох банках пріоритет надається керівництву великих компаній, рішення щодо решти клієнтів приймається в індивідуальному порядку.

Для власників карток MasterCard World і MasterCard World Signia в Барклайс Банку діє система обслуговування обраних клієнтів. Серед ексклюзивних послуг – вільний доступ до відділів привілейованого банківського обслуговування Barclays Premier по всьому світу.

Серед суперелітних карток є унікальні екземпляри. Наприклад, картки, інкрустовані діамантами і дорогоцінними металами. Їх випускають чотири країни світу: Росія, Катар, ОАЕ та Казахстан. В останньому в 2008 році відразу два банки відзначилися подібними експериментами: Казкоммерцбанк запропонував своїм клієнтам картку MasterCard Platinum Diamond, інкрустовану діамантом і покриту золотом; аналогічна картка є і в Євразійському банку – VISA Infinite Eurasian Diamond Card. Торік російські банки обійшли своїх зарубіжних колег, випустивши картки, прикрашені трьома діамантами.

У Московському кредитному банку (МКБ) у дизайні Visa Infinite використаний орнамент із платиновим покриттям і трьома діамантами по 0,01 карат кожен. Аналогічна картка випускається в Промсвязьбанк: вона на чверть покрита золотою мембраною, захищеною спеціальним покриттям, що виключає її деформацію. Річна вартість такої картки з пакетом додаткових сервісів, знижок та привілеїв з банківських і небанківських послуг складає 100 тис. руб.

© 2003-2010  Українське агентство фінансового розвитку Дизайн та розробка порталу
студія web-дизайну "Золота рибка"