інформаційно-аналітичний портал Українського агентства фінансового розвитку
на головну
Особливості поведінки та риси характеру мільярдерів

Г.Карамзин

У генетичному аналізі людей, що заробили мільярдні статки, ніщо не вказувало на майбутній успіх. Вони, безсумнівно, володіли деякими здібностями та агресивністю поведінки. Не враховуючи вродженого інтелекту трохи вище норми, гарної дози гормону тестостерону (що забезпечує наполегливість, дух суперництва та любов до гострих відчуттів) і фізичного здоров’я, мільярдери є звичайними людьми з аномальною цілеспрямованістю та енергією. Але точно такі ж вроджені якості виявляються і в багатьох інших людей, чиї життєві досягнення не перевищують норми.

Так що ж робить людей успішними? Одним з найбільш важливих факторів виявилося дивне бажання втілити свої мрії. На другому місці – функціональні розлади особистості. Багатьох штовхала потреба стати кращим з кращих і здійсненння своїх планів, яка рідко спостерігається у нормальних людей. Чи є ця манія успадкованою або вона з’являється через життєві обставини? Багато що вказує на друге.

Вони володіли анормальним бажанням досягти успіху, і в їх поведінці проглядалася манія величі. Майже всі вони належали до так званого типу особистості А (це темперамент, що характеризується надмірним ентузіазмом, духом змагання, відчуттям браку часу, занепокоєнням, нереальними амбіціями і нав'язливою ідеєю контролю). І у всіх проявлялися розлади поведінки в різних формах. У багатьох ентузіазм переростав у настирливу ідею, що часто була результатом певної важкої травми на початковому етапі життя.

У чому ж був їхній секрет? Звідки у них взялася надзвичайна працездатність, завзятість, дар інтуїції, схильність до ризику? Що зробило їх настільки відмінними від інших в своїй одержимості? Розум, безсумнівно, не самий універсальний ключ до цієї таємниці. Ніхто з майбутніх мільярдерів від народження не відрізнявся раннім «геніальним» розвитком.

Більшість з них походить зі звичайних сімей середнього класу. Але що дозволило їм завоювати таку неймовірну владу та вплив? Одним з вирішальних факторів став «маніакальний синдром успіху». Всі вони виявили надзвичайне бажання досягти успіху будь-якою ціною. Це були одержимі люди, які не дозволяють нічому і нікому встати на шляху реалізації їх мрії.

Виявилося, що за великий успіх та могутність таких людей відповідають сім ключових особистих якостей: інтуїція (уява), самоповага (самовпевненість), схильність до ризику (нерозсудливість), заколотний дух (незалежність), сила волі, що межує з одержимістю (ентузіазм), працездатність типу А (енергія) і упертість (завзятість).

Основні ключові характеристики мільярдерів

1. Інтуїція.
Люди, які володіють інтуїтивним складом розуму, надзвичайно схильні до творчості завдяки своїй здатності охопити поглядом всі можливості в житті. У своїх прагненнях вони вдаються до «інтуїції» (якісної), а не раціонального (кількісного) мислення. Ці люди «володіють панорамним баченням лісу, а не одних тільки дерев». Вони підпорядковують ліву півкулю правій, вивільняючи, таким чином, творчу енергію.

2. Самоповага.
Самоповага = Внутрішній образ = Впевненість у собі. Досить рано у нашому житті закладаються образи святого або грішника, переможця або невдахи, а це, у свою чергу, створює внутрішній образ. Цей внутрішній образ та упевненість в собі закріплюються першими успіхами. Дуже важлива свобода дій, коли за помилки не критикують. Успішні люди мають почуття внутрішньої незламності та сили, що зовні проявляється як оптимістичний погляд на життя.

3. Схильність до ризику.
Усім творчим геніям властива схильність до ризику. Деякі навіть прагнуть до смерті. Без серйозного ризику ніякий успіх у бізнесі неможливий. Творчий геній спокійно переносить невизначеність. Ця якість прищеплюється йому з дитинства поблажливими і незалежними батьками та закріплюється повною свободою ризику. Люди могутні сприймають його не як небезпеку, а як захоплюючу пригоду.

4. Заколотний дух.
Успішні підприємці і творці повинні відрізнятися від інших. Шедеври підприємництва створюються ренегатами, яких суспільство сприймає як дисидентів. Такі люди схильні руйнувати сьогодення заради створення майбутнього, на відміну від бюрократів, які завжди приносять майбутнє в жертву теперішньому. Генії творчості в бізнесі не слухають знавців, уникають натовпу і діють тільки на власний розсуд. Вони новатори.

5. Одержимість.
Творчі генії – люди, які страждають розладом особистості, з маніакальною завзятістю досягають своєї мети. Багато заражаються таким ентузіазмом в результаті дитячої травми або кризи. Величезний ризик часто є наслідком маніакальної поведінки, звідси – і «маніакальний синдром успіху». Одержимий ентузіазм співвідноситься з успіхом, нормальна поведінка – з посередністю, анормальна поведінка – з великими досягненнями. Люди, що володіють харизмою, рідко бувають нормальними.

6. Трудоголізм.
Люди бізнесу зазвичай є особистостями типу А, оскільки серйозне ставлення до роботи – складова частина успіху. У таких людей поняття самооцінки часто зливається з поняттям перемоги; ентузіазм трудоголіків виходить зсередини. Для них робота – не тяжка повинність з дев'яти до шести, а благословення і задоволення. Такі особи одержимі власною місією і в роботі знаходять розраду. Для них десятичасові робочі будні – не виняток, а норма.

7. Наполегливість.
Дивовижна сила волі просто надзвичайно важлива для успіху в бізнесі, оскільки для подолання несприятливих обставин потрібні завзятість і наполегливість. Наполегливість – ось що відокремлює посередню роботу від чудової, а посереднього виконавця від досконалого. Наполегливі люди ніколи не здаються і, отже, завжди досягають поставлених перед собою цілей та досягають остаточної перемоги. Багато хто сходить з дистанції прямо перед фінішем, але тільки не переможці.

Всі мільярдери виросли в сім'ях, де у віці від шести до восьми років вимоги до їх самостійності були особливо високі (від шести до восьми, а не після вісімнадцяти!) і діти могли діяти методом спроб та помилок без докорів сумління. Їм дозволялося експериментувати і за невдачу не було покарання. Вони могли досліджувати нові сфері та спотикатися, не викликаючи вогонь нічиїх насмішок.

Зігмунд Фрейд сказав про виховання: «Якщо мати з дитинства упадала всією душею за своєю дитиною, то вона через все життя пронесе відчуття тріумфу упевненості в успіху, яке нерідко приносить разом з тим і сам успіх». Багато з досліджуваних були «маміями», які просто не могли помилятися. Матері так глибоко заклали в їх підсвідомість успіх та всемогутність, що сини були переконані у власній незламності.

Всі ці особи самостійними в своїх пошуках, що перетворило їх у незалежних і повністю автономних людей. Це додало їм сили, прищепило схильність до ризику і в той же час виховало величезну самовпевненість. Творчі здібності та успіх були закладені в них досить рано, і вже ніщо не могло відвернути їх від пристрасного проходження своєї долі.

Влада, успіх та особистість

Всі мільярдери досягли великих грошей та успіху більшою мірою завдяки своїй особистості. Виявилося, що саме ця змінна величина виділила їх із натовпу. Унікальні особистості – прямий результат раннього виховання, життєвого досвіду, приклади для наслідування і криз, а також підтвердження гіпотези, що всі ми живемо, реалізуючи свій внутрішній образ.

Ще дітьми ці люди уявили, що самою долею обрані для великих справ і ніщо у світі не могло перешкодити їм здійснити свої мрії. Виходить, що успіх – це щось на зразок пророцтва, що справджується, результат раннього пред'явлення вимог до себе. Велика потужність та успіх таких людей були побічними продуктами тих самих внутрішніх образів, відображених у їх психіці у ранньому віці.

Неважливо, як і де відклалися образи, а важливо те, до якого результату це призвело. З цього можна вивести аксіому: ми живемо, втілюючи власні внутрішні образи – позитивні або негативні!

© 2003-2010  Українське агентство фінансового розвитку Дизайн та розробка порталу
студія web-дизайну "Золота рибка"