інформаційно-аналітичний портал Українського агентства фінансового розвитку
на головну
Найдорожчі монети світу*

Нумізматика – це не тільки цікаве захоплення багатьох людей, але й інвестиційна діяльність, яка може забезпечувати чималий дохід. Правда для цього треба прикласти значні зусилля та володіти певною інформацією, зокрема щодо найдорожчих монет, які існують у світі.

Долар із зображенням Свободи із розпущеним волоссям. Проданий за 7,85 млн. дол. Перша монета номіналом в один долар, випущена федеральним урядом Сполучених Штатів. Монета була викарбувана у 1794-1795 роки; її вага та розмір – ті самі, що й у іспанського долара, який був популярний у торгівлі на території Америк.

Подвійний орел. Проданий за 7,59 млн. дол. Виготовлений на 90% із золота. Перша монета «Подвійний орел» була викарбувана у 1849 році – у рік Золотої лихоманки у Каліфорнії.

Рідкісна монета Едуарда ІІІ. Продана за 6,8 млн. дол. Рідкісна середньовічна золота монета, що перебувала в обігу з грудня 1343 по липень 1344 року. Один з найбільш відомих екземплярів, що зберігся.

Срібний долар 1804 року. Проданий за 4,14 млн. дол. Цей долар, що існує всього у 15 екземплярах, відомий у двох варіантах («Класах»). Вісім з них – «першого класу», викарбувані у 1834 році. Два екземпляри «першого класу» побували у короля Сіаму та султана Оману. Одна монета належить до «другого класу», і шість – до «третього», викарбувані у період з 1858 по 1860 роки.

Королева Єлизавета ІІ. Продана за 4 млн. дол. Найбільша монета у світі (вагою у 100 кг) була викарбувана Королівським Монетним двором Канади. На одній стороні монети зображені кленові листи, на іншій – портрет королеви Єлизавети ІІ. На аукціоні аукціонного дому «Доротеум» в Австрії вона «пішла» за $4 млн., незважаючи на те, що її номінальна вартість становить усього $1 млн. Проба золота – 99,999 %.

Срібний долар 1804 року «першого класу» з колекції Квеллера. Проданий за 3 737 500 дол. Срібний долар 1804 року «першого класу» було викарбувано у 1834 році.

П’ять центів із зображенням Свободи 1913 року. Продана за 3,7 млн. дол. П’ятицентовик 1913 року із зображенням Свободи – монета, яку випущено в надзвичайно обмеженій кількості без дозволу Монетного двору Сполучених Штатів. Вважається, що якщо знайдеться одна з таких монет в ідеальному стані, то її вартість перевищить $20 млн.

Дублон Брашера (з ініціалами ЕВ на грудях орла). Проданий за 2,990 млн. дол. У 1787 році золотих і срібних справ майстер Ефраїм Брашер звернувся до влади штату Нью-Йорк за дозволом на карбування мідних монет. Прохання було відхилено. Однак протягом наступних п'яти років Брашер все-таки виготовляв різноманітні мідяки, крім кількох золотих монет.

Подвійний орел Сент-Годенса. Проданий за 2,99 млн. дол. Подвійний орел Сент-Годенса – це 20-доларова золота монета, що випускався Монетним двором Сполучених Штатів з 1907 по 1933 роки. Монета названа на честь свого творця, скульптора Огастеса Сент-Годенса, який відгукнувся на заклик президента Теодора Рузвельта.

Дублон Брашера (з ініціалами ЕВ на грудях орла). Проданий за 2,99 млн. дол. Монету було викарбувано у 1787 році. Відрізняється від дублона під номером 8 розміщенням ініціалів майстра.

*За матеріалами сайту banker.ru
© 2003-2012  Українське агентство фінансового розвитку Дизайн та розробка порталу
студія web-дизайну "Золота рибка"