інформаційно-аналітичний портал Українського агентства фінансового розвитку
на головну
Анекдоти про фінансову кризу*

Оператори та інші учасники світового фінансового ринку, на якому продовжується криза, розповідають про неї своїх анекдотах. І нехай це сміх крізь сльози, але саме він дає більше надії на краще майбутнє, ніж обіцянки урядів.

Американські анекдоти
«Пішов купив тостер, а до нього безкоштовно додали банк», – популярний жарт у США, де з початку кризи збанкрутували близько 100 фінансових установ. Вирішальною причиною багатьох банкрутств стала паніка. Звичайно, топ-менеджери всіма силами намагалися утримати інвесторів, вимальовуючи картину добробуту.
*Збори акціонерів. Голова банку намагається переконати присутніх, що криза та ринок, нарешті, стабілізувалися. У нього просять аргументи. «Сорок років тому я продав 500 акцій нашої компанії і купив Ford-пікап випуску 1967 року. Минулого тижня я продав ще 500 акцій і знову зміг купити на них Ford-пікап, випущений в 1967 році», – розповідає фінансовий бос.
Криза в США почалася на іпотечному ринку. Цілі райони забудови в курортному Майамі та Каліфорнії тепер не можуть знайти покупця.
*«Що не вписується в логічний ланцюжок: сифіліс, герпес, СНІД, кондомініум у Майамі? Відповідь: сифіліс – від нього можна вилікуватися», – жартують інвестори.
Працівник Уолл-стріт у часи кризи став популярним персонажем жартів та анекдотів.
*«Скільки потрібно фондових трейдерів, щоб поміняти лампочку, що перегоріла? Двоє – один для того, щоб вкручувати нову, а другий – швиденько розпочинає торги по ній на біржі, поки CNBC не встигла повідомити, що лампочка перегоріла. Скільки потрібно сировинних трейдрів, щоб поміняти перегорівшу лампочку? Ніскільки. Вони не будуть її заміняти, обваливши ціну на темряву у зв’язку з надлишком пропозиції».
Є на Уолл-стріт і анекдот, що ґрунтується на казковому епосі про царівну-жабу.
*До жінки, яка проходить повз болото, звертається жаба й просить її поцілувати, пояснюючи, що вона – зачарований брокер, який після поцілунку знову стане людиною. Американка діловито закидає жабу в сумочку, не цілуючи, і бурмоче – «за жабу, що розмовляє зараз дадуть більше, ніж за брокера».
У США вважають, що жадібність менеджменту з Уолл-стріт стала однією з причин теперішньої депресії. Прибуток фінансового бізнесу швидко зростав і в піковому 2007 році перевищив 30% у річному обчисленні.
*Екскурсовод на Манхеттені з гордістю показує іноземним туристам розкішні яхти, що стоять на якорі, пояснюючи, що вони належать фінансистам з Уолл-стріт. «А де стоять яхти, що належать їхнім клієнтам?», – цікавиться наївний іноземець.
Російські анекдоти
*Десятиліття дефолту Росія відзначила із дійсно світовим розмахом.
*3 вересня 2010 року вперше за півроку на 7 хвилин були відкриті торги на ММВБ. Передбачаючи можливі спекуляції, біржу відкрили вночі. Але й за цей час безвідповідальні брокери встигли знизити індекси ще на 26% і зникнути в невідомому напрямку.
*За розпорядженням ФСФР падіння менше 8% – вважати зростанням.
*- Чому ціна нафти у світі падає, а бензину – зростає? – Напевне, дорожчає те, чим бензин розбавляють.
*У Росії смертну кару замінили на іпотеку під 25% річних.
*Повідомили, що на міжбанківському ринку відновлені операції з репо. Кілограм репо обмінюється на 2 кіло брюкво або півтора кіло карто врожаю попереднього року.
*Що таке оптимізм? Це коли банкір у неділю прасує 5 сорочок.
*Інтернет-новина про заміну смертної кари іпотекою під 25% річних взагалі виявилася «качкою». У міністерстві економічного розвитку сказали, що нововведення прийняте поки тільки в Нижегородській області, та й то в якості експерименту.
Англійські жарти
*У чому різниця між інвестиційним банкіром і великою піццею? Така піца може нагодувати родину із чотирьох людей.
*Кредитна криза допомогла мені знову підвестися на ноги. Банк відібрав мою машину за невиплати по кредиту.
*Архітектор, хірург та економіст обговорюють створення світу. Хірург говорить: «Ми, хірурги, важливіші за всіх. Бог – хірург, тому що Він створив Єву з ребра Адама». Архітектор каже: «Ні, Бог – архітектор, тому що створив світ за сім днів з хаосу». Економіст говорить: «Ну, а хто придумав хаос?».
*Чоловік приходить до свого банківського управляючого і говорить: «Я хочу розпочати малий бізнес. Що мені робити?» – «Дуже просто», – відповідає банкір. – «Купіть великий і почекайте».
*Директор компанії вирішив вручити приз у розмірі 50 фунтів за кращу ідею з порятунку грошей організації від кредитної кризи. Нагороду одержав молодий співробітник, який запропонував скоротити розмір призових до 10 фунтів.
*На вулиці Лондона затор. Помітивши поліцейського, один з водіїв запитує його: «Що сталося?» – «Внаслідок проблем в економіці прем’єр-міністр впав у депресію, зупинив машину посередині вулиці і тепер загрожує облити себе бензином і підпалити. Він переживає, що ніхто не вірить у його здатність врятувати нас від кризи. Щоб утішити голову уряду ми почали збір пожертвувань». – «Багато вже зібрали?» – «Поки близько 40 галонів, але інші ще продовжують зливати бензин».
*- Ця криза гірша за розлучення. Я вже втратив половину свого статку, але усе ще одружений.
*- Сьогодні ранком банк повернув мені чек з поміткою «Недостатньо коштів». От тільки не зрозуміло в кого – у них чи в мене?
*Виявилося, що гроші вміють розмовляти. Погано те, що вони знають тільки одне слово – «Прощавай!»


* За матеріалами NEWSru
© 2003-2012  Українське агентство фінансового розвитку Дизайн та розробка порталу
студія web-дизайну "Золота рибка"