інформаційно-аналітичний портал Українського агентства фінансового розвитку
на головну
Найкрасивіші банкноти світу*

Д. Стендиш

Американський дизайнер Девід Стендиш стверджує, що красиві гроші витрачати веселіше. І не дивлячись на те, що з появою єдиної європейської валюти, багато дуже красивих грошових знаків зникло, у світі залишилося багато ефектних та вражаючих банкнот.

Французька Полінезія – 10 000 французьких франків

Важко уявити собі купюру, гарнішу за цю банкноту Французької Полінезії. Її райські куточки Таїті, Муреа, Бора-Бора, Хіва-Оа, Нуку-Хіва знайомі нам за творами Поля Гогена, Роберта Льюїса Стівенсона, Сомерсета Моема, Германа Мелвілла і навіть Джиммі Баффета.

Мальдівські острови – 50 Мальдівських рупій

Це грошова купюра Мальдівської Республіки, розташованої на 1 300 островах в Індійському океані на південь від Індії. Крім рибальства і збирання кокосів, відображених у самому центрі грошового знака, інших засобів до існування у жителів країни практично немає – Мальдіви є однією з найбідніших країн у світі. Іронія полягає ще й у тому, що раковини каурі, які використовуються як елементи декоративного орнаменту на банкноті, раніше замінювали гроші в деяких частинах Азії та Африки, а Мальдівські острови були головним джерелом їхнього видобутку.

Сан-Томе і Прінсіпі – 50 000 добра

Крихітна острівна держава в Гвінейській затоці біля берегів Африки. Вулканічні острови гордо називають себе «Раєм на землі»: чудові пляжі і фантастичний світ дикої природи, включаючи зимородка (Alcedo thomensis), зображеного на банкноті.

Швейцарія – 100 франків

Оборот швейцарської купюри у 100 франків може на перший погляд здатися кадром з відео-гри «Ночі ходячих мерців» («Night of the Walking Dead»). Насправді зображення на банкноті – це данина швейцарському скульптору Альберто Джакометті (1901-1966), а зображені фігури – його знамениті крокуючі скульптури.

Коморські острови – франк

Ще одна маленька острівна держава, на цей раз в Індійському океані, між островом Мадагаскар і Африканським континентом. До здобуття незалежності в 1975 році, Коморські острови протягом 130 років були французькою колонією. Заспокійливий, казковий пейзаж, з примарним натяком на мушлю молюска є свого роду прийняттям бажаного за дійсне, оскільки з моменту набуття державою незалежності її постійно штормить від політичних переворотів.

Нова Зеландія – 5 новозеландських доларів

Сер Едмунд Персіваль Гілларі безумовно є найбільш суворим з усіх дослідників, коли-небудь зображених на грошових купюрах: погода залишила навколо його очей глибокі зморшки, вітер скуйовдив його волосся і недбало розкрив на шиї сорочку. Навіть колір грошового знаку натякає на довічну засмагу, яку може придбати лише той, хто у віці 33 років підкорив Еверест в 1953 році, перетнув Антарктиду в 1958 році та очолював катерну експедицію річкою Ганг в 1977 році. Варто погодитися, що це не просте випробування для людини, яка в юності займалася бджільництвом.

Острови Кука – 3 долари Островів Кука

Складно сказати, чому осідлавши гігантську люту акулу, дівчина виглядає такою щасливою і безтурботною. Ймовірно вся справа в атмосфері, що панує на островах Кука, розташованих між Новою Зеландією і Гавайськими островами. На островах немає ні висотних будівель, ні готелів, ні туристів. За таких умов і акула може впасти в стан блаженства.

Гонконг – 10 гонконгських доларів


У порівнянні з цією країною, в якій життя кипить, вирує і б’є ключем, Нью-Йорк здається сонним і повільним. Подібний футуристичний дизайн банкнот ідеально підходить для Гонконгу і буде напевно актуальним і в 23 столітті.

Ісландія – 5 000 ісландських крон

Ось це так капелюх! Для того, щоб його утримати, здається, потрібні підпірки. Незвичайну моду на купюрі демонструє Ragnheiour Jonsdottir (1646-1715), видатна швачка і дружина двох ісландських єпископів.

Фарерські острови – 500 крон

Можливо ця купюра і не настільки гарна, як усі попередні, але асиметричний дизайн і спокусливі клешні виглядають дуже привабливо. Фарерські острови на півночі Атлантики, розташовані десь між Ісландією і Норвегією, відрізняються суворою, відкритою всім вітрам красою, а їхні мешканці мають сильний характер.

Росія – 100 рублів

«Найсексуальнішою» купюрою у світі є сучасна російська купюра в 100 рублів. Справа в тому, що на ній зображений Великий театр з керуючим колісницею Аполлоном. Цей самий Аполлон красується на купюрі з вже знятим фіговим листком, який до цього багато років прикривав його атлетичні геніталії. За допомогою звичайної лупи можна детально роздивитися чітко продрукований дітородний орган грецького божества. До речі, російські гроші – єдині у світі купюри, на яких зображено фалос. Інші країни уникають подібних витівок.

* За матеріалами bin.ua.

© 2003-2012  Українське агентство фінансового розвитку Дизайн та розробка порталу
студія web-дизайну "Золота рибка"