інформаційно-аналітичний портал Українського агентства фінансового розвитку
на головну
Інвестиційні афоризми Уоррена Баффета*

Уоррена Баффета справедливо вважають одним з великих інвесторів сучасності, і у свої 82 роки він продовжує активно працювати, не втрачаючи ні хвилини у пошуках нових шляхів вкладення коштів. Його часто називають оракулом з Омахи за точність його економічних прогнозів. При цьому У.Баффет залишається одним з найбагатших людей у світі. Кожного разу, коли У.Баффет починає обговорювати будь-яку тему, його виступ розбивається на цитати, які вже через годину з’являються у ЗМІ.

«Правило перше: ніколи не втрачай гроші. Правило друге: не забувай правило перше».
«Я кращий інвестор, оскільки я бізнесмен, і я кращий бізнесмен, тому що я інвестор».
«Інвесторам потрібно пам'ятати, що порушення нормативних вимог, помилки та надмірні витрати – їхні головні вороги. І якщо вони будуть докладати старанності до роботи з цінними паперами, то слід бути насторожі, поки іншими рухає жадібність, але також бути жадібним, поки інші стоять насторожі».
«Є межа, що відокремлює інвестування від спекуляції. Ця лінія ніколи не була яскравою і чіткою, а тепер і зовсім стає розпливчатою, коли більша частина учасників ринку відчули свої тріумфи. Ніщо так не притуплює раціональність, як величезна кількість легких грошей».
«Набагато краще купити чудову компанію за чесною ціною, ніж чесну компанію за чудовою ціною».
«На ринку акцій вам не потрібно вкладатися у все підряд. Потрібно чекати подачі саме вам. Проблема полягає в тому, що ваші фанати весь час кричать: «Бий!»
«Уолл-стріт – це єдине місце, де люди роз'їжджають на Rolls-Royce в надії отримати поради від тих, хто їздить на метро».
«Давним-давно Бенджамін Грехем навчив мене, що ціна – це те, що ми платимо, а вартість – це те, що отримуємо. Не має значення, про що йде мова – акції чи не акції. Люблю купувати активи, коли вони недооцінені» .
«Зовсім необов'язково бути мегаученим. Інвестування – це не та гра, де хлопці з IQ на рівні 160 перемагають тих, у кого він 130».
«Давним-давно Ісаак Ньютон подарував нам три закони руху, що стали витвором генія. Однак дари сера Ісаака не поширюються на інвестиції, адже, хоча і можна розрахувати рух зірок, людське божевілля виміряти не вдасться. Загалом, чим більший рух спостерігається на ринку, тим меншою виявляється віддача від інвестицій».
«Врешті-решт, коли хвиля відступає, стає видно, хто плаває голим».
«Коли у нас в руках опиняється частка особливого бізнесу з особливим керівництвом, то найпривабливіший термін зберігання активу – це вічність».
«Наш підхід до ведення бізнесу більше забезпечує доходи за рахунок браку змін, ніж за рахунок самих змін. Особисто мені, наприклад, подобається жувальна гумка Wrigley. Не думаю, що бізнес Wrigley може якось постраждати від того ж інтернету».
«Час – це друг для чудового бізнесу і ворог для посереднього».
«Для нас найкраще, коли велика компанія стикається з тимчасовими труднощами. Тоді ми прагнемо купити такий бізнес».
«Я прагну купувати акції в такому бізнесі, який настільки прекрасний, що ним міг би керувати навіть ідіот. Бо рано чи пізно, воно так і буде».
«У довгостроковому періоді фондовий ринок зростатиме. Адже в XX столітті Сполучені Штати пройшли через дві світові війни, безліч інших витратних військових конфліктів, Велику депресію, десяток криз і фінансової паніки, шоки нафтового ринку, епідемію грипу та відставку опального президента. При цьому індекс Dow Jones виріс з 66 п.п. 11,497 п.п.».

* За матеріалами KZ.Kapital.com.© 2003-2012  Українське агентство фінансового розвитку Дизайн та розробка порталу
студія web-дизайну "Золота рибка"