інформаційно-аналітичний портал Українського агентства фінансового розвитку
на головну
Головні міфи про гроші*

Питань та відповідей щодо грошей існує багато. Часто прихильники протилежних думок готові боротися до останнього, відстоюючи свої принципи. Тим не менш потрібно уникати деяких міфів, що склалися по відношенню до грошей.

1. Чим більше грошей, тим щасливішою є людина
Мабуть, ця думка є найбільш поширеною на сьогоднішній день, так само як і протягом усієї історії людства. Однак не варто забувати про те, що щастя є більш складним поняттям, ніж матеріальний достаток. Більшість філософів сходяться на думці, що гроші ще жодного разу нікого не зробили по-справжньому щасливим, даючи лише видимість подібного стану. Крім того, на смертному одрі люди, як правило, не схильні думати про гроші, та й з роками все частіше приходить усвідомлення, що шлях до щастя не лежить через скрині, набиті багатством.
2. Чим вищі доходи, тим менше боргів
Досить часто суспільство стикається з судженнями на тему того, що великий заробіток захищає людей від «боргової ями». Однак на простому прикладі з тією ж іпотекою стає зрозуміло, що доходи і борги найчастіше жодним чином не пов'язані. Чи існує принципова різниця між тим, хто заробляє на рік 50 тис. грн. і змушений брати кредит під покупку нерухомості в розмірі 100 тис. грн., і тим, хто заробляє 500 тис. грн. і бере іпотеку на 1 млн грн.? В дійсності, різниці між ними немає ніякої. Більш того, дуже часто доводиться бачити людей, чиї борги лише зростають у міру зростання їхніх доходів.
3. Багатіям притаманне розкішне життя
Існує поширена помилка, ніби будь-який мільйонер живе в розкоші, роз'їжджає на дорогих автомобілях і носить шикарний одяг. Звичайно, на світі багато і таких любителів солодкого життя, які ні в чому собі не відмовляють. Втім, у більшості випадків це приклади марнотратства і невміння поводитися зі своїм статком. А ось більшість опитувань показує, що середньостатистичний мільйонер у США їздить аж ніяк не на люксовому автомобілі, на протязі багатьох років живе в звичайному будинку і вважає за краще одягатися в простий повсякденний одяг. Ці люди віддають перевагу накопиченню та примноженню свого багатства, а не розтраті його заради шику і блиску.
4. Чим більше грошей, тим менше проблем
Так вважати можуть лише ті, хто взагалі нічого не розуміє в грошах. Ще жодного разу гроші не зробили нікого безтурботним. Навіть у тому випадку, якщо багатії пропалюють життя, їм доводиться переживати щонайменше через те, що грошей стає все менше. Проте, більшість мільйонерів постійно працюють і не перестають піклуватися про поточні справи. Більш того, багато з них беруть участь у благодійних кампаніях та інших громадських проектах, які також вимагають витрачання значної кількості часу та завдають немало клопоту.
5. Гроші допомагають влаштувати сімейне щастя
Тут варто повернутися назад до першого пункту, з якого стало ясно, що гроші зовсім не приносять щастя. Тому не варто очікувати, що з мішком грошей за спиною вдасться знайти кохання у житті, створити надійну і міцну сім'ю та прожити життя в щасливому шлюбі. Звичайно, матеріальний добробут був і залишається невід'ємною частиною сімейного затишку, але одним гаманцем навряд чи вдасться зберегти єдність. Багато сімейних пар розпадаються від нестачі уваги з боку одного з подружжя, який або яка повністю віддається роботі і зарплаті, забуваючи про домашні справи.
6. Гроші дають можливість веселитися
Зовсім необов'язково бути багатієм, для того щоб життя було наповненим веселощами і розвагами. Як правило, ці життєві цінності властиві людям з низьким і середнім рівнем доходу: їм не доводиться витрачати добу безперервно задля примноження свого багатства і вони можуть дозволити собі куди більше розваг та відпочинку.
7. Гроші гарантують безпеку
Є думка, що зростання добробуту робить життя більш передбачуваним і забезпечує захист від форс-мажорів. Гроші нібито дозволяють стати більш захищеним, в чому дійсно є доля істини. Проте надійна страховка і найкращі лікарі не можуть гарантувати уникнення нещасних випадків та інших непередбачуваних подій. Тому, перш ніж думати про безтурботне життя, варто задуматися, чи приведуть гроші до цієї мети.
8. Гроші відкривають двері до корисних знайомств
З досвіду заможних людей вже давно відомо, що гроші дозволяють зав'язувати знайомства з іншими багатіями. Однак далеко не завжди нові знайомі виявляються корисними, оскільки з дійсно потрібними людьми вийти на постійний контакт вдається лише тяжкою працею на переговорах і нарадах. В інших випадках можна сподіватися лише на знайомства без гарантії допомоги або підтримки.
9. Гроші дозволяють пізнавати світ
Це розхожа помилка, яку виправдовують ті, хто просто не хоче виходити з дому. Насправді ж подорожувати по всьому світу можна з досить обмеженою сумою готівки. Для цього не потрібно мати значний запас грошей, потрібне лише тверде бажання побачити світ.
10. Гроші гарантують надійних друзів
Ті, хто поділяють цю думку, швидше за все, не мають друзів взагалі. Адже надійні і вірні товариші пізнаються в біді і в труднощах, а багатство і достаток – лише привід для спільного проведення часу, не більше. Гроші взагалі не об’єднують друзів, вони лише збирають жебраків і любителів швидкої наживи.

* За матеріалами finance.ua.
© 2003-2012  Українське агентство фінансового розвитку Дизайн та розробка порталу
студія web-дизайну "Золота рибка"