інформаційно-аналітичний портал Українського агентства фінансового розвитку
на головну
Вкладення коштів в ювелірні прикраси із золота*

Золоті прикраси – це не тільки чудовий подарунок, але й вигідна інвестиція, що дозволяє застрахуватися від падіння курсів валют та інфляції. Зростання вартості ювелірних прикрас зумовлене стабільним попитом з боку покупців на вкладення у золоті зливки, який тягне за собою їх подорожчання.

Ефективність вкладень у ювелірні прикраси із золота не передбачає отримання прямого прибутку у результаті купівлі/продажу виробів. Під час перепродажу їхня вартість зменшується в рази, якщо мова йде про прикраси, що не мають художньої цінності. Вигода від інвестування у золоті ювелірні вироби полягає в тому, що їх сьогодні можна придбати дешевше, ніж через декілька років.
При цьому варто враховувати, що ексклюзивні прикраси, виготовлені на замовлення, дорожчають швидше, ніж вироби mass-market. Вартість останніх коливається у незначному діапазоні, дещо зростаючи напередодні свят і пізніше скорочуючись до попереднього рівня.
Вартість золотих ювелірних прикрас залежить від наступних факторів: а) ринкова ціна на вартість (50-70% готового виробу); б) оплата праці ювеліра; в) ПДВ; г) плата за бренд.
Які ювелірні прикраси слід обирати для вкладання коштів? Завдання полягає в тому, щоб придбати не тільки красиву, але й практичну річ. Сережки сьогодні є обов’язковим атрибутом жіночого образу. При їх купівлі варто звертати увагу не тільки на дизайн, але й на надійність застібок. Найбільш надійним кріпленням вважається англійська застібка. Купуючи браслет, важливо звернути увагу на його кільця. Вони повинні бути без шерехатостей, тріщин та зазорів між кріпленнями. Замок має бути не розхитаним і простим у використанні. Оптимальний розмір – охоплювання зап’ястку плюс декілька сантиметрів. Ланцюжки розрізняють пустотілі механічні та повновісні ручного плетіння. Перший варіант менш надійний, легко рветься, хоча й виглядає масивнішим. Повновісні ланцюжки не мають пустот. При покупці варто звертати увагу на надійність замка, хороше з’єднання, рівну форму та відсутність заломів кілець ланцюжка. В брошках краї не повинні бути гострими, оскільки існує ризик постійно отримувати затяжки на одязі. Механізм кріплення має щільно закриватися.
Ювелірні вироби із золота прикрашають коштовним камінням. При їхньому виборі варто враховувати наступні нюанси:
- Діаманти активно збирають косметичні препарати, пил і бруд. У результаті їх яскравість та гра світла знижуються.
- Перли легко пошкоджуються у результаті механічного впливу. Під дією косметичних засобів, мильної піни, кислотно-лужного середовища, сонячних променів та води вони мутнішають та втрачають свій блиск.
- Смарагд може тріскатися або розколюватися від різких ударів.
Купувати прикраси краще за все у торгівельних центрах або ювелірних магазинах. Там пропонується широкий асортимент, гарантія на виріб та допомога професійного консультанта, який допоможе визначитися з вибором. Хороші умови для купівлі ювелірних прикрас пропонують також ломбарди (особливо за знижками та акціями). Непоганий спосіб здешевити покупку – здійснити обмін наявного виробу з певною доплатою.
На торговому ярлику справжнього фабричного виробу має бути вказаною наступна інформація: фірма-виробник, артикул та маса прикраси, проба золота (375, 500, 583, 750, 999), вставка коштовного каменя, штамп ОТК. У виробах з коштовними каменями вказуються їх характеристики.
Правильна експлуатація ювелірних прикрас допоможе на довгі роки зберегти їхній благородний блиск та ринкову вартість. Доглядаючи за ювелірними прикрасами варто пам’ятати наступне:
- Розпочинаючи домашні роботи, обов’язково необхідно знімати браслети та кільця. Реагенти у складі чистячих засобів шкодять зовнішньому вигляду каменів та дорогоцінних металів.
- Дорогоцінні метали «не люблять» взаємодіяти з відбілюючими кремами, препаратами з сіркою, гелями та милом. У результаті впливу багатьох косметичних компонентів на прикрасах з’являються плями та наліт.
- Деякі коштовні камені тріскаються у результаті сильних ударів або падіння та втрачають інтенсивність окраски під сильним впливом світла.
• Під час фізичних вправ прикраси легко деформувати. Крім того, стикаючись з вологою шкірою, на їхній поверхні з’являються темні плями. Не рекомендується носити дорогоцінності в сауні або бані, оскільки розжарений метал може обпекти шкіру.
Несприятливо впливають на дорогоцінні метали хлор та йод, солі ртуті та міді, високі температури, піт та індивідуальне кислотно-лугове середовище людини.
Зберігати ювелірні вироби краще за все у спеціальних оксамитових футлярах, які захистять їх від вологи та сонячних променів. Кожна прикраса, що зберігається у звичайній шкатулці, має бути загорнута у м’яку серветку. Тільки за таких умов ювелірні вироби із золота будуть захищені від пошкоджень та знецінення.

* За матеріалами fin-eco.ru.
© 2003-2013  Українське агентство фінансового розвитку Дизайн та розробка порталу
студія web-дизайну "Золота рибка"