інформаційно-аналітичний портал Українського агентства фінансового розвитку
на головну
Країни з найбільшою кількістю мільярдерів*

Незважаючи на глобальну економічну невизначеність, боргову кризу в єврозоні та уповільнення зростання азіатських економік, на планеті як і раніше існує рідкісний вид людей – мільярдери. Вони здатні виживати навіть в найекстремальніших умовах – за кризи, розорення банків і дефолтів урядів. Більш того, за останній рік їхній статок збільшився на 14%, або на $760 млрд, до фантастичної позначки в $6,19 трлн. Та й кількість всіх мільярдерів у світі, за даними організації Wealth-X, зросла на 9,4% – до 2 160 осіб. Де ж живуть усі ці люди і в яких країнах їх найбільше?

Канада. Кількість офіційно зареєстрованих у цій країні мільярдерів сягає позначки в 40 осіб, які ділять між собою статок в $105 млрд. Разом з тим Канада – це ще й батьківщина для популяції восьмої за чисельністю діаспори ультрабагатіїв, активи кожного з яких перевищують $30 млн. З них на мільярдерів припадає всього 0,8%, однак саме вони володіють 18% загального багатства заможних громадян в обсязі $595 млрд.
Бразилія стала домівкою для 49 мільярдерів зі статком в $300 млрд. Бразилія – єдина держава Латинської Америки, якій вдалося потрапити до першої десятки з найбільшою кількістю мільярдерів. За останній рік багатство бразильських мільярдерів збільшилося на 3,5%. Всього ж в категорії ультрабагатих від $30 млн і більше в цій країні мешкає 4 640 осіб, на яких припадає статок в сумі $865 млрд.
Швейцарія. Батьківщина банків і одна з найстабільніших до останнього часу економік світу – Швейцарія – розмістила у себе 57 мільярдерів, які поділили між собою $125 млрд. У середньому кожен мільярдер має $2,2 млрд. Всього ж за категорією ультрабагатих ця країна посідає 7-е місце в світі; їхня кількість оцінюється в 5 597 осіб, або 19% від світового обсягу.
Гонконг. У цьому регіоні, в цілому, лише формально залежному від континентального Китаю, проживають 64 мільярдери із загальним статком у $190 млрд. У цьому немає нічого дивного, адже Гонконг вважається одним з головних фінансових центрів Азії. На самих мільярдерів припадає лише 2% від кількості ультрабагатих жителів цієї особливої економічної зони, проте їх статок займає 40% від загального обсягу.
Росія. Ця країна хоч і випереджає Гонконг всього на одну сходинку, але за кількістю мільярдерів її можна віднести швидше до першої п'ятірки. У Росії нараховується 97 мільярдерів із сумарним капіталом в $380 млрд. Російські мільярдери складають 8,5% від кількості ультрабагатих громадян країни, але контролюють більше 60% всього статку. За останній рік кількість мільярдерів зросла на 17 осіб, однак загальний статок скоротився на 29%. Загальне багатство людей з капіталом від $30 млн у Росії сягає $605 млрд.
Індія. Тут притулок знайшли 109 мільярдерів із загальним статком усього в $190 млрд. Третя за величиною економіка Азії – Індія – разом з Японією і Китаєм поділила 75% всіх регіональних ультрабагатіїв. Хоча в самій Індії на мільярдерів припадає всього 1,4% від загальної їхньої кількості, але 20% – від обсягу багатства. В середньому кожен індійський мільярдер не такий багатий – йому належить близько $1,7 млрд.
Німеччина. Кількість мільярдерів в цій країні складає 137 чоловік, які ділять між собою статок у $550 млрд. Німеччина є єдиною країною зони євро, що увійшла до списку країн з найбільшою кількістю мільярдерів, враховуючи тенденцію зниження добробуту в більшості країн блоку. На 137 мільярдерів країни припадає менше 1% від надвисокого статку групи, але вони контролюють майже 27% від загального статку в сегменті. Під надбагатими маються на увазі ті, хто володіє активами на суму $30 млн і вище. Три міста з максимальною кількістю надбагатих людей – це Мюнхен, Дюссельдорф та Гамбург.
Велика Британія. У Сполученому Королівстві проживають 140 мільярдерів загальним номіналом $430 млрд. У країні найбільша кількість мільярдерів в Європі, вона випереджає за показником Німеччину на три особи, але відстає від Німеччини з точки зору загального добробуту групи на $120 млрд. Мільярдери у Великій Британії становлять 1,3% населення з добробутом $30 млн і вище. На них також припадає 33% від загального добробуту цієї групи надбагатих. У середньому на кожного з цих мільярдерів припадає $3,1 млрд. Статки цієї групи надбагатих збільшився майже на 4% в порівнянні з попереднім роком, у той час як її чисельність зросла на 0,2%.
Китай. У цій країні проживають 147 осіб, які ділять між собою $380 млрд. Вони складають всього 1,3% від ультрабагатіїв, хоча на них припадає 24% від загального статку в $1,58 трлн. В середньому кожен китайський мільярдер володіє $2,6 млрд.
США посідають перше місце у рейтингу країн з найбільшою кількістю мільярдерів. До списку мільярдерів входить 480 осіб із загальним статком в $2,05 трлн. Незважаючи на економічні труднощі, за останній рік в США кількість мільярдерів збільшилася на 25 осіб, або на 5,5%, а їхній сукупний статок зріс на 8%. Проте, на мільярдерів припадає менше 1% від популяції ультрабагатих зі статком від $30 млн – вона оцінюється в $8,28 трлн.

* За матеріалами vesti.finance.ru.
© 2003-2013  Українське агентство фінансового розвитку Дизайн та розробка порталу
студія web-дизайну "Золота рибка"