інформаційно-аналітичний портал Українського агентства фінансового розвитку
на головну
Скільки потрібно заощадити, щоб вистачило на пенсію*

Мабуть, головним питанням на протязі всього працездатного періоду життя людей є те, яке пов'язане з виходом на пенсію. Частина населення покладається на державне пенсійне забезпечення, інша група людей направляє частку своїх доходів в управління приватним структурам, ну а хтось, сподіваючись лише на себе, намагається самостійно організувати власні пенсійні накопичення.

У кожному з цих стратегічних шляхів присутня одна складова, яка і визначає потребу у збільшенні накопичень. Це невизначеність, незнання того, скільки ж все-таки грошей буде достатньо, а чого явно не вистачить, щоб спокійно зустріти старість.
Методів розрахунку цієї суми існує досить багато, так само як і прихильників, і противників кожного з них. Проте, якщо виділити два основні варіанти, то виходить наступна картина. Деякі впевнені, що багато грошей не буває. Однак, спрямовуючи на майбутні пенсійні витрати левову частку своєї зарплати, ці люди часто утискають себе сьогодні, обмежуючи власні потреби, так само як і задоволення від життя. Інші ж, навпаки, витрачають майже все сьогодні, відкладаючи на пенсію лише незначну частину своїх доходів.
Тим часом фахівці консалтингової групи Fidelity Investments підрахували, що впродовж свого життя людині необхідно пропорційно збільшувати свої заощадження, чітко слідуючи наміченому плану, а не тільки час від часу вносити на банківські депозити певні суми. У результаті до 67 років людина може накопичити до восьми своїх щорічних доходів.
Подібні обмеження проводяться не з урахуванням того, що накопиченого статку повинно вистачити лише на 8 років життя. Просто з настанням пенсійного віку держава зобов'язана надавати пільги та іншу допомогу пенсіонерам, та й потреби середньостатистичної людини до цього моменту помітно знижуються.
Тим не менш, навіть для того щоб накопичити ті самі 8 окладів, серйозно відкладати гроші варто після 40 років. До цього моменту розумним і достатнім може бути накопичення лише близько половини свого річного доходу.
Причому починати відкладати заощадження можна вже в 25 років, виділяючи для цього близько 6% річного доходу, з кожним роком збільшуючи внески у власний пенсійний фонд на 1 процентний пункт. У результаті до 31 року щорічні відрахування складуть вже 12%, і це не рахуючи державних пенсійних заощаджень.
Хоча, звичайно, не варто забувати про те, що гроші не повинні лежати під подушкою, інакше їх відразу ж починає знищувати інфляція. Втім, те, як примножити свої багатства, кожен вирішує для себе сам.

* За матеріалами Fidelity Investments

© 2003-2013  Українське агентство фінансового розвитку Дизайн та розробка порталу
студія web-дизайну "Золота рибка"