інформаційно-аналітичний портал Українського агентства фінансового розвитку
на головну
Російські євробонди ставлять рекорди доходності

Останнім часом доходність російських єврооблігацій знизилась до мінімальної позначки з липня минулого року – 6,58%. Основною причиною цього стали виявлені проблеми щодо оздоровлення економіки США.
За даними Міністерства праці США, в лютому в країні з’явилось лише 21 тис. нових робочих місць. Тоді, як аналітики прогнозували, що число робочих місць протягом місяця збільшиться на 125 тис. У минулому місяці була аналогічна ситуація.
Американська економіка вже протягом чотирьох місяців не радує аналітиків у цьому питанні, адже, ґрунтуючись на їх оцінках будуються моделі подальшого розвитку економіки та заходи щодо її регулювання.
На думку головного економіста Insight Economics Стівена Вуда, знадобиться три-чотири місяці зі збільшенням робочих місць більш ніж на 200 тис., до того як ФРС підніме ставки. З огляду на останні дані, навіть такі терміни можуть виявитися надто оптимістичними.
Ґрунтуючись на результатах опитування агентства Reuters, аналітики лише однієї з 23 найбільших інвестиційних компаній очікують збільшення облікової ставки в червні цього року. В десяти компаніях вважають, що ставка залишиться незмінною до кінця цього року, а в Merril Lunch вважають, що змін не буде аж до третього кварталу 2005 року.
І звичайно, відразу після повідомлень нових даних щодо економіки США долар швидко ослабив свої позиції. Зміна очікуваної ситуації, згідно з прогнозами, відбилася і на борговому ринку. Американські облігації почали різко дорожчати, оскільки підвищення доходності, яке відбувалося до останнього моменту, виявилося передчасним. Доходність десятирічних облігацій знизилась з 4,02 до 3,8%, а тридцятирічних цінних паперів – з 4,88 до 4,72%. Після підвищення цін на американські облігації автоматично зростає інтерес до облігацій країн, які розвиваються, де корекція доходності була ще сильнішою.
За версією Emerging Portfolio Fund Research, на Росію припадає понад 15 активів, спрямованих на фінансування боргу країн, які розвиваються. Велику частку має Бразилія – понад 18%. Отже не дивно, що російські папери опинились серед лідерів зростання поряд з бразильськими та турецькими євробондами. На думку аналітиків, після президентських виборів російські єврооблігації можуть стати ще більш привабливішими.© 2003-2009  Українське агентство фінансового розвитку Дизайн та розробка порталу
студія web-дизайну "Золота рибка"