інформаційно-аналітичний портал Українського агентства фінансового розвитку
   Про портал    Послуги та продукти    Контакти
Заходи та документи
Фінансові форуми та конференції
Круглі столи та семінари
Концепції, стратегії та програми
фінансового розвитку
Інформаційний довідник
словник термінів і виразів
Гроші, платіжні системи та банки
Кредит, лізинг, факторинг та іпотека
Страховий бізнес
Цінні папери та управління активами
Ф'ючерси, форварди та опціони
Біржі, депозитарії, зберігачі та реєстратори
Рейтингові агентства, кредитні бюро та колекторські компанії
Ризик-менеджмент фінансових установ
Фінансовий маркетинг та інновації
Міжнародні стандарти професійної діяльності
Міжнародні фінансові організації
Останній номер Архів публікацій
Умови передплати
Умови публікації регулярної звітності та іншої обов'язкової інформації
Прес-реліз та рекомендації
на головну
"Взаємодія банків і страхових компаній на ринках іпотечного та споживчого кредитування"


19 грудня 2007 року в м. Києві відбулося засідання Круглого столу на тему: «Взаємодія банків і страхових компаній на ринках іпотечного та споживчого кредитування», який організувало Українське агентство фінансового розвитку. В обговоренні проблем та перспектив взаємодії банків та страхових компаній в Україні у сфері кредитовані взяли участь представники регуляторних органів, вчені, керівники та спеціалісти банків, страхових компаній та фінансових посередників. Учасники заслухали виступи Голови Держфінпослуг Альошина В.Б. «Новації державного регулювання та нагляду страхових компаній на фінансовому ринку України», директора Департаменту банківського нагляду управління НБУ Іваненко Н.В. «Новації банківського регулювання та нагляду у сфері кредитування», віце-президента Асоціації українських банків Лутака М.Д. «Проблеми та перспективи взаємодії банків та страхових компаній на фінансовому ринку України», Голови правління ЗАТ СК “БРОКБІЗНЕС” Загребного В.М., заст. Голови правління УСК “Дженералі грант” Колосюка Б.Г. «Сучасні форми організації співпраці банків та страхових компаній», Генерального директора Асоціації страхувальників України Хоріна Л.Є. «Рейтингова оцінка діяльності страхових компаній у контексті захисту інтересів споживачів», директора ТОВ «Страховий брокер «Дедал» Габідуліна І.А. «Посередники та їх роль у розвитку банківсько-страхового бізнесу», нач. відділу продаж ЗАТ СК “Еталон” Какоріна М.О. «Нові технології та канали дистрибуції банківських і страхових продуктів», Голови правління Громадської організації “Спілка споживачів фінансових послуг” Шкваруна О.І. «Потреби споживачів фінансових послуг та методи захисту їх інтересів». В обговоренні цих виступів взяли участь Голова правління ЗАТ "УСК "Дженералі Гарант Страхування життя" Гоцуляк Станіслав Олександрович, перший заст. Голови правління АКБ “ТК КРЕДИТ” Маргуліс С.А., екс-заступник НБУ Яременко С.О., нач. Четвертого управління досліджень і розслідувань Антимонопольного комітету України Журавель О.М. та інші. За результатами роботи Круглого столу його учасниками були прийняті пропозиції.


Рекомендації
учасників Круглого столу
“Взаємодія банків і страхових компаній на ринках
іпотечного та споживчого кредитування”

Учасники Круглого столу, розглянувши сучасний стан та перспективи взаємодії банків і страхових компаній на ринках іпотечного та споживчого кредитування, констатують існування низки проблем у цій сфері, необхідність їх нагального вирішення та подальшого розвитку банківського страхування в Україні, що відповідає сучасним світовим тенденціям і потребам розвитку вітчизняного фінансового ринку.
Для досягнення зазначеної мети зусилля регуляторних органів і саморегулівних організацій професійних учасників грошово-кредитного та страхового ринків мають бути зосереджені насамперед на створенні сприятливих законодавчих умов, упровадженні відповідних стандартів діяльності та ефективних механізмів захисту інтересів споживачів фінансових послуг, що, зокрема, потребує:
1. Законодавчо урегулювати питання взаємодії банків і страхових компаній шляхом внесення змін та доповнень до відповідних базових законів;
2. Уніфікувати регуляторні вимоги щодо рівня капіталізації банківських установ та страховиків з метою мінімізації системних “схованих” ризиків діяльності.
3. Розробити спеціальні вимоги до страхових продуктів, що реалізуються за участю банків з урахуванням величини ризиків, розміру покриття і періоду страхування. При визначенні нормативів резервування банківських коштів під кредитні операції враховувати ризики, що забезпечені страховим покриттям.
4. Впровадити ефективні механізми захисту інтересів споживачів послуг банківського страхування шляхом захисту інформації, що має конфіденційний характер, та заборони нав'язування супутніх послуг та афільованих структур.
5. Передбачити відповідальність страхових компаній та банків перед своїми клієнтами за повне розкриття інформації щодо продуктів банківського страхування та їх реальної вартості.
6. Забезпечити при укладанні кредитних угод право вибору позичальниками страхових продуктів та страхових компаній. Якщо ж цей вибір регулюється кредитором, останній має враховувати при визначенні ефективної кредитної ставки, що підлягає оприлюдненню, усі страхові платежі, передбачені кредитною угодою.
7. Для мінімізації ризиків діяльності фінансових установ реформувати ринок державних цінних паперів, перетворивши його з механізму фінансування урядових потреб на інструмент ефективної регуляторної політики, шляхом принципової зміни ідеології державних запозичень, проведення активних операцій на відкритому ринку, випуску спеціальних видів паперів для інвестування коштів страхових резервів та пенсійних фондів.
Пропозиції прийняті у місті Києві 19 грудня 2007 року

За результатами роботи Круглого столу його учасниками були прийняті пропозиції.
01133,м.Київ, бульвар Лесі Українки, 26,оф.708;
е-мail:office@uafr.com.ua; тел./факс:286-37-93; 285-65-72© 2003-2009  Українське агентство фінансового розвитку